MOBIL.sk MOBIL.sk

Chcete schudnúť alebo prestať fajčiť? Tieto aplikácie vám pomôžu dodržať vaše novoročné predsavzatia
zdroj: pixabay.com

Chcete schudnúť alebo prestať fajčiť? Tieto aplikácie vám pomôžu dodržať vaše novoročné predsavzatia

Každý Nový rok je časom plným predsavzatí. Dávame si ich každý rok, ale nie vždy sa nám ich podarí dodržať. Možno to chce pevnejšiu vôľu, možno viac sebazapierania alebo mať v smartfóne tú správnu aplikáciu.

Schudnúť

Aj vy sa po sviatkoch cítite plní a prejedení? Je čas schudnúť. Aplikácia Schudnite za 30 dní (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) je navrhnutá tak, aby vám pomohla schudnúť rýchlo a bezpečne. Ponúka vám nielen systematické tréningy, ale tiež jedálničky. Je vedecky dokázané, že pomáha zlepšiť zdravie a kondíciu. Vaše údaje o tréningu a kalóriách je možné synchronizovať v službe Google Fit. Dodržujte program a vaše telo bude krajšie, než bolo kedykoľvek predtým.

Zdravšie jesť

V aplikácii Fit Recepty (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) si môžete vybrať z veľkého množstva receptov a nájsť si recepty presne podľa vašich preferencií v rôznych kategóriách. V appke nájdete kategórie Raňajky, Desiata, Obed a Večera, Nápoje a Maškrtenie. Pri každom recepte je uvedený čas prípravy, čas varenia, obtiažnosť, ďalej zoznam ingrediencií, postup prípravy a taktiež pri každom recepte nájdete nutričné ​​hodnoty daného jedla, ktoré vám pri príprave vlastného jedálnička umožnia mať prehľad o tom, čo konzumujete.

Prestať fajčiť

Prestať fajčiť je jedno z najčastejších novoročných predsavzatí. Nie je to také ľahké ako sa na prvý pohľad zdá, preto sa vždy hodí pomocná ruka. Dnes ňou môže byť napríklad aj aplikácia. Appku Smoke Free (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) vytvorila veda sama. Používa niekoľko overených techník, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť. Navyše vám bude priebežne ukazovať zlepšujúci sa stav vášho tela bez cigariet.

Byť viac fit

Na to, aby ste sa cítili lepšie, nemusíte chodiť do posilovne, dá sa cvičiť aj doma s vlastným telom. A to, že sa to naozaj dá, vám ukáže aplikácia Freeletics Bodyweight (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android). S minimom doplnkov si vypracujete kondičku po akej ste vždy snívali. Pre tých, ktorí svaly nepotrebujú, je tu appka Simply Yoga (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android). Obsahuje cez 30 póz a niekoľko dĺžok tréningu, s ktorými zvládnete jogu aj v pohodlí vášho domova. Ak pre zmenu radšej beháte Runkeeper (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) vám zabezpečí dohľad nad vašimi výkonmi. Pomocou senzorov zabudovaných v telefóne vám podá vždy presné informácie o vašich pokrokoch.

Ušetriť viac peňazí

Mint (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) sa postará o vaše novoročné predsavzatie lepšie narábať s financiami. Zadávate príjmy, výdavky, svoje bankové účty a všetky informácie máte na dosah ruky. V prehľadoch vidíte aj to, na čo najviac míňate, a tak budete presne vedieť, kde si musíte utiahnuť opasok na to, aby ste si ho inde mohli "povoliť".


Lepšie využívať čas

V dnešnej uponáhľanej dobe máme kopec práce a občas nevieme čo skôr. Aj na to však máme aplikácie. Trello (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) je aplikácia, ktorá doslova uprace vaše povinnosti, nápady, myšlienky a maily do jedného vizuálne pekného celku. Budete tak produktívnejší. S Trellom si zorganizujete všetko.

Naučiť sa nový jazyk

Aj učenie nových jazykov nechávame väčšinou na nový rok. A pritom nie je nič jednoduchšie, než si nainštalovať napríklad aplikáciu Duolingo (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android). Používa ju takmer 200 miliónov ľudí na celom svete a ponúka výučbu 23 jazykov formou hier. Na certifikát to zrejme nebude, ale po absolvovaní kurzu v aplikácii sa budete môcť aspoň v základe dohovoriť jazykom, ktorý tak túžite ovládať.

Viac cestovať

K cestovaniu toho dnes nepotrebujete veľa. Letenky sa dajú zohnať veľmi lacno, bývanie tiež, a tak jediné čo naozaj potrebujete, je rozhodnúť sa. Pomocou aplikácie Google Trips (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) si dokážete naplánovať každý svoj výlet do posledných detailov. Aplikácia obsahuje aj recenzie užívateľov, takže si veľmi ľahko určíte priority. Pokiaľ chcete bývať na úrovni a hotely sa vám zdajú byť pridrahé, určite nájdete niečo podľa svojho gusta cez aplikáciu Airbnb (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android).

Zamilovať sa

Ak ste sami a do nového roka ste si zaumienili, že si nájdete polovičku, je čas sa na to vrhnúť. Aplikácie ako Tinder (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) alebo Badoo (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) vám v tom pomôžu. Občas je ťažké sa premôcť a ísť s kožou na trh, ale verte mi, že to nie je nič strašné. Zaregistrujete sa, označíte osoby,ktoré sa vám páčia a dohodnete si rande. Ako bonus vám odporúčame ešte jednu aplikáciu, po ktorej by ste sa s daným človekom mali do seba zamilovať. Ide hru 36 Questions Fall In Love Test (stiahnuť pre iOS, stiahnuť pre Android) s 36 otázkami, ktoré vytvoril Dr. Arthur Aron. Pokiaľ si ich s nejakou osobou prejdete a úprimne si na ne navzájom zodpoviete, mal by sa medzi vami vytvoriť intímny vzťah a vy sa do seba zaľúbite. Vyskúšajte si to

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio