MOBIL.sk MOBIL.sk

Ach tie batérie… Používatelia hlásia problémy s modelom Samsung Galaxy Note 8
zdroj: Samsung

Ach tie batérie… Používatelia hlásia problémy s modelom Samsung Galaxy Note 8

Všetci máme v živej pamäti fiasko telefónu Galaxy Note 7 s batériami, ktoré vybuchovali. Tak skoro na to ani nezabudneme, no teraz, zdá sa, začínajú byť problémy aj s ich nástupcom Galaxy Note 8. Používatelia, prevažne z USA, hlásia problémy s nabíjaním. Tvrdia, že sa ich smartfóny prestali nabíjať a nedajú sa spustiť po úplnom vyšťavení baterky. Samsung na tento problém reaguje zatiaľ výmenou zariadení a mlčaním, čomu nie sú majitelia smartfónov určite nadšení a neskrývajú obavy.

Vo svete mobilných technológií pritom nie je neobvyklé úplné vyčerpanie batérie. Niekedy sa tomu nevyhnete: v situáciách, keď nemáte po ruke elektrinu, prípadne nemáte pri sebe externú nabíjačku (power bank). Navyše, hlavne z minulosti si ľudia pamätajú zásadu, že pred prvým nabíjaním treba mobil úplne vybiť. A hoci to už v tejto dobe neplatí, ľudia tak často konajú. Alebo si ho preventívne z času na čas nechajú úplne vybiť. Nech však na to majú akýkoľvek dôvod, výrobca s tým musí počítať. Preto je zarážajúce, že telefón zostane po vyčerpaní batérie mŕtvy, aj v prípade neskoršieho pripojenia do siete. A presne to je problém niektorých majiteľov Note 8, ktorí mali tú smolu a mobil sa im vybil na nulu.

Čo je však horšie, vyzerá to tak, že tento problém v súčasnosti nie je možné vyriešiť. Aspoň nie bez obetovania či výmeny niektorých kusov. Ako sme spomínali, vyzerá to tak, že problém najviac zasiahol zákazníkov v USA. To naznačuje, že problémové by mohli byť kusy s procesormi Snapdragon. Telefóny síce v niektorých prípadoch prejavujú známky života, čo naznačuje, že by sa mohlo jednať o softvérovú chybu. Pri nabíjaní sa totiž zahrievajú, niekedy dokonca zobrazia nabíjací kruh, ale napriek tomu zostávajú mŕtve.

Na odpoveď spoločnosti Samsung sa stále čaká. Nie je to teda vôbec povzbudivé. Veď žiadneho oficiálneho vyhlásenia sme sa nedočkali, podobne sa to naťahovalo aj pri smartfóne Galaxy Note 7. Samsung miesto toho v tichosti nahrádza chybné kusy opravenými modelmi, dokonca aj vtedy, ak sa jedná o modeli v plnej záruke.

Najnovšie z kategórie: Samsung Galaxy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio