MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple čelí žalobe! Vraj okopíroval logo čínskej odevnej firmy KON
zdroj: MOBIL.sk

Apple čelí žalobe! Vraj okopíroval logo čínskej odevnej firmy KON

Spoločnosť Apple sa s firmami súdi pomerne často. Predmetom súdnych naťahovačiek bývajú patenty, dizajn výrobkov alebo rôzne názvy. Posledným sporom je logo čínskej odevnej spoločnosti KON.

Tá sa dušuje, že spoločnosť Apple použila jej logo v novej ikonke obchodu App Store. Pôvodne logo bolo tvorené ceruzkou, pravítkom a štetcom, ktoré boli poskladané do tvaru písmena A. S najnovšou veľkou aktualizáciou však Apple zmenil logo App storu, kde tri kreatívne pomôcky nahradil obyčajnými úsečkami. Problémom je, že nebol prvý, koho podobné usporiadanie napadlo.

logo kon
MOBIL.sk

Keď sa zahľadíte na obrázky vyššie a porovnáte si jednotlivé logá, zrejme každý uzná, že podobnosť je až šokujúca. Niet teda divu, že čínska firma sa domáha svojho práva na duševné vlastníctvo. Firma KON po spoločnosti Apple požaduje verejné ospravedlnenie a tiež (ako inak) o peňažnú kompenzáciu. A navyše požadujú, aby Apple na území Číny prestal predávať všetky zariadenia, ktoré inkriminované logo obsahujú. To znamená, že by išlo o všetky iPhony, iPady, počítače Mac a tiež hodinky Apple Watch.

KON-LOGO-APPLE-APP-STORE
PhoneRadar

Požiadavky čínskej firmy sú síce na prvý pohľad zničujúco, nakoniec však pravdepodobne nedôjde k žiadnym veľkým komplikáciám a spor sa utrasie tak ako podobné obvinenia v minulosti. Apple už totiž v priebehu minulého roka jedna čínska firma zažalovala. Nárokovala si na obchodné meno iPhone, ktoré mala v Číne zaregistrované predtým, než americká spoločnosť so svojimi produktmi vstúpila na trh najľudnatejšej krajiny sveta. Apple vtedy spor o meno prehral a s firmou sa nakoniec dohodol na finančnom vyrovnaní. Mohol teda iPhony na území Číny predávať aj naďalej a čínska firma si na účet pripísala určite nemalý finančný balík.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio