MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosti Samsung a Apple strácajú podiel na trhu. Kto ich dobieha?
zdroj: pixabay

Spoločnosti Samsung a Apple strácajú podiel na trhu. Kto ich dobieha?

Agentúra Gartner zverejnila výsledky, ktoré ukazujú top 5 najpredávanejších značiek smartfónov na svete za prvý štvrťrok tohto roka. Z výsledkov je jasné, že spoločnosť Samsung ako svetová jednotka a spoločnosť Apple ako svetová dvojka majú opäť menší podiel na trhu v porovnaní z predchádzajúcim obdobím.

Trhový podiel Samsungu sa znížil z 23,3% na 20,7% a Apple má momentálne 13,7% trhu, pričom v minulom štvrťroku to bolo 14,8%. Percentá im odoberajú čínsky draci.

Najväčším skokanom sa stala firma Oppo, ktorej podiel vzrástol o 3,5% zo 4,6% na 8,1%. V rebríčku obsadila 4. miesto. Tretí je čínsky gigant Huawei s 9% trhu, ktorý si polepšil z hodnoty 8,3% za minulý štvrťrok. A prvú päticu uzatvára spoločnosť Vivo, ktorá mala 4% trhu, no tento štvrťrok je to už 6,8%.

Paradoxom je, že Samsung ani Apple nepredávajú menej zariadení. Ich predaje smartfónov sú vcelku stabilné. Apple dokonca mierne rastie. Problémom je, že trh sám o sebe rastie rýchlejšie a to o 9% a čínske spoločnosti už dávno nie sú tými plagiátori ako kedysi. Dokážu priniesť kvalitné a pekne vyzerajúce smartfóny za veľmi výhodnú cenu. Apple už zareagoval a začal bojovať svojou najnovšou reklamnou kampaňou, kde ukazuje používateľom Androidu, aké ľahké a výhodné je prejsť na iOS. Či to bude stačiť, uvidíme na výsledkoch budúci štvrťrok. Pod článkom si pre ilustráciu môžete pozrieť hodnoty v tabuľke.


Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio