MOBIL.sk MOBIL.sk

Ktorý mobil roka 2017 má najlepšiu výdrž batérie? Pozrite sa!
zdroj: MOBIL.sk

Ktorý mobil roka 2017 má najlepšiu výdrž batérie? Pozrite sa!

Určite mi dáte za pravdu, že jedným z najviac limitujúcich faktorov v súčasných mobiloch je práve výdrž batérie. Výrobcovia zariadenia natlačia technológiami, ale pokiaľ si chcete užiť celodennú výdrž batérie, musíte mať všetky funkcia väčšinu času vypnuté.

Aj keď sa situácia rok čo rok zlepšuje, batérie stále nedosahujú kapacít, ktoré by sme mohli označiť za skvelé. Existujú síce power banky alebo nabíjačky, ktoré dokážu mobil nabiť rýchlejšie, ale tie si musíte zakúpiť a zas na to dopláca iba zákazník. Preto je reálna výdrž smartfónu aj naďalej, ktorá pri kúpe zaváži.

Server PhoneArena už niekoľko rokov robieva veľmi podrobný redakčný test výdrže každého modelu, ktorý zapína a skúša rôzne funkcie v presnom slede, a tak majú veľmi dobrý prehľad o tom, koľko jednotlivé modely vydržia.

Mobily s najlepšou výdržou

Tento rok sa priemerná výdrž batérie pri teste zvýšila z minuloročných 7 hodín a 3 minút na 8 hodín a 44 minút. Je teda jasné, že relatívne zlepšenie tu je. Ktoré mobily sú ale víťazmi? Vyššie hodnoty sú lepšie a prvé priečky mobilov predstavených v tomto roku vyzerajú nasledovne:

Snímka obrazovky 2017-12-20 o 13.23.03
PhoneArena

Môžete očakávať, že pokiaľ akýkoľvek model vydržal v teste dlho, môžete sa na jeho výdrž spoľahnúť aj v skutočnom živote. Z nejakého dôvodu ešte nemajú otestovaný Huawei Mate 10 Pro, ktorého výdrž v teste by ma veľmi zaujímala, keďže pri bežnom používaní jeho batéria robila divy.

Najrýchlejšie sa nabíjajúce mobily

Druhým zoznamom je rýchlosť nabíjania. Pokiaľ už totiž mobil nevydrží dlho, bolo by fajn, keby sa jeho batéria nabila rýchlo. Keď si niektoré smartfóny porovnáte, zistíte, že občas sa dokáže veľmi rýchlo nabiť aj mobil, ktorý má dobrú výdrž batérie. V takýchto prípadoch ide o dvojitú výhru. Len dodávame, že hodnoty sú uvádzané v minútach a čím nižšia hodnota, tým je výsledok lepší.

PhoneArena


Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio