MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft predstavil novú generáciu Surface Pro
zdroj: microsoft

Microsoft predstavil novú generáciu Surface Pro

Microsoft predstavil svoj nový Surface Pro. Zariadenia Surface Pro patria medzi hybridné tablety s magnetickou klávesnicou zamerané najmä na kreativitu, ktoré kombinujú výhody tabletu a notebooku. Posledný Surface Pro mal v názve číslovku 4. Microsoft sa ale rozhodol číslovanie zrušiť, preto tu máme “iba” nový vylepšený Surface Pro.

Opäť lepší!

surface pro 2
microsoft

Microsoft uvádza, že sa mu podarilo zlepšiť výdrž batérie na 13,5 hodiny, čo je 50% nárast oproti predošlej generácii a o 35% viac ako udáva spoločnosť Apple u svojho iPadu Pro. To sa podarilo aj vďaka najnovšej generácii procesorov Keby Lake od Intelu. Surface Pro bude vybavený čipmi m3, i5 a i7, v závislosti od konfigurácie. Microsoft pre porovnanie uviedol, že model s procesorom Intel Core i7 bude 3,5x rýchlejší než dve generácie starý Surface Pro 3 a 1,7x rýchlejší, než iPad Pro s čipom Apple A9X. Modely s procesormi m3 a i5 budú mať tiché pasívne chladenie bez ventilátora a modely s procesorom i7 dostali vylepšený hybridný systém chladenie, kde ventilátor síce bude, ale mal by byť veľmi tichý.


zdroj: youtube.com

V závislosti od konfigurácie si zákazníci budú môcť vybrať modely s pamäťou RAM až do veľkosti 16 GB a vnútorným SSD úložiskom až 1 TB. Tie najvybavenejšie ponúknu grafickú kartu Intel Iris Plus 640. Ďalej tu nájdeme USB 3.0 port, čítačku kariet microSD, Mini Display Port a 3.5 mm jack pre slúchadlá.Nové Surface Pro bude poháňať Windows 10 Pro.

Zmeny aj zvonka

Piata generácia tabletu Surface Pro so sebou prináša zmeny ukryté vo vnútri, ale rovnako sa zmenil aj zovňajšok. Microsoft učesal dizajn celého zariadenia, zjemnil hrany, predná a zadná kamera je vizuálne jemnejšia. Bol prepracovaný stojan Kick-stand, ktorý po novom prináša možnosť sklopiť tablet do uhla 10° a kresliť na ňom podobne pohodlne ako na kúsku papiera. Tento mód sa volá Studio Mode.

surface pro 3
microsoft

Displej má uhlopriečku 12,3 palca a ponúka rozlíšenie s hustotou 267 pixelov na palec, čo je opäť viac ako majú iPady od Applu. Microsoft tiež uviedol, že displej bude vybavený novou technológiou Pixel Sense a má poskytovať precíznejšie, živšie a pôsobivejšie farby, než kedykoľvek predtým. Surface Pro by mal vážiť necelých 800 gramov.

Príslušenstvo sa zlepšilo tiež

Popri novom Surface Pro Microsoft predstavil aj radu príslušenstva. Nový stylus, Surface Pen, prichádza až so 4096 úrovňami tlaku a s latenciou iba 21 ms. To z neho robí dvakrát presnejší a štyrikrát citlivejší stylus, než bol pôvodný model.

Signature Type Cover je zas magneticky pripojiteľná klávesnica, ktorá chráni displej tabletu pred poškodením. Do vienka dostala povrch z Alcantary, ktorý nedávno Microsoft prezentoval na svojom Surface Laptop (článok si prečítate tu.)

Objednávky na nový Surface Pro už začali v USA a iných trhoch, kde Microsoft prevádzkuje svoje Microsoft Store. Prvé zariadenia sa dostanú k zákazníkom 15. júna a to v 25 krajinách. Neskôr Surface Pro môžeme očakávať aj u nás. Cena by mala začínať na 799$. U nás pôjde pravdepodobne o ekvivalent v eurách.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio