MOBIL.sk MOBIL.sk

Lenovo MOTO C a MOTO C Plus: Farebné smartfóny pre nenáročných prichádzajú na Slovensko
zdroj: lenovo

Lenovo MOTO C a MOTO C Plus: Farebné smartfóny pre nenáročných prichádzajú na Slovensko

Spoločnosť Lenovo uviedla na slovenský trh svoje dve smartfónové novinky pre menej náročných používateľov, ktoré ale podľa slov výrobcu majú čo ponúknuť. Tak sa na ne poďme pozrieť bližšie.

Lenovo MOTO C (2017)

Moto C_Metallic Cherry_Front_Back
lenovo

Telefón MOTO C je nástupcom minuloročného rovnomenného modelu. V čom sa teda zlepšil? V prvom rade pribudla podpora 4G sietí, takže nový majitelia si užijú skutočne rýchly internet. Vnútorná pamäť sa zväčšila z 8 na 16 GB a smartfón teraz poháňa štvorjadrový čip Mediatek 6737m, ktorý je síce taktovaný nižšie ako ten v predchádzajúcom modeli, ale má 64 bitovú architektúru miesto pôvodnej 32 bitovej, čo by sa malo odraziť v zlepšenom výkone pri práci s náročnejšími aplikáciami. Procesor dopĺňa grafický čip Mali T720. Ostatné parametre ostali bezo zmeny. 5-palcový FWVGA (854x480) displej, 1 GB RAM, 5 Mpx hlavný fotoaparát s auto-focusom, 2 Mpx predná selfie kamerka s bleskom, 2350 mAh batéria, Wi-Fi štandardu b/g/n, Bluetooth 4.2LE a 3,5 mm stereo audio jack konektor. Zariadenie váži 154g, podporuje karty microSD do veľkosti 32 GB a poháňať ho bude čistý Android 7.0 Nougat bez grafických nadstavieb, čo zabezpečuje plynulosť a najmä pravidelné aktualizácie.

Smartfón bude stáť veľmi príjemných 99,90€ a dostupný bude vo farbách jemne zlatá hviezdne čierna a kovovo čerešňová. Pokiaľ by ste sa uspokojili s oredchádzajúcim modelom, kúpite ho u autorizovaných predajcov značky Lenovo za 89€. Dostupné sú aj Dual sim verzie.


Lenovo MOTO C Plus

Moto C Plus_Pearl White_Front_Back
lenovo

MOTO C Plus bude trochu vylepšená verzia modelu C. Ponúkne HD rozlíšenie displeja (1280x720), batériu s veľkou kapacitou až 4000 mAh, ktorá by mala telefónu dodať šťavu až na 30 hodín práce, pamäť RAM bude mať hodnotu 1 alebo 2 GB a hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie až 8 Mpx. Váha poskočí na 162g. Zvyšok parametrov bude zhodný z predošlým modelom. Vnútorná pamäť 16 GB s možnosťou rozšírenia pomocou microSD karty, čistý Android 7.0 Nougat, podpora 4G sietí a konektivita zastúpená Wi-Fi a BLuetooth 4.2LE pripojením. Rovnako bude prítomný slot na dve sim karty.Verzia s 1 GB RAM sa bude predávať za 119€ a za 2 GB RAM v telefóne si zaplatíme 139€. MOTO C Plus bude rovnako dostuný v jemne zlatej, hviezdne čiernej a kovovo čerešňovej farbe. Predaj všetkých verzii smartfónov MOTO C a MOTO C Plus sa začnú predávať 22. mája 2017.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio