MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTube sa chce postaviť proti Spotify, chystá hudobnú streamovaciu službu
zdroj: pixabay.com

YouTube sa chce postaviť proti Spotify, chystá hudobnú streamovaciu službu

Agentúra Bloomberg informovala, že Youtube plánuje v budúcom roku predstaviť platenú službu pre streamovanie hudby. Pôjde tak proti najväčším streamovacím službám ako sú Spotify, Apple Music alebo Deezer.

Faktom je, že YouTube už hudobnú aplikáciu má. A má tiež platenú službu s názvom YouTube Red. Rovnako Google, ktorý vlastní YouTube už spravuje obchod so streamovanou hudbou. Investičná spoločnosť Goldman Sachs očakáva, že do roku 2030 hudba prenášaná "vzduchom" zarobí ročne 28 miliárd amerických dolárov, takže je pravdepodobne, že Google chce čo najväčší kúsok tohto naozaj chutne vyzerajúceho koláča.

YouTube Hudba by mohla mať úspech, už teraz totž služba obsahuje obrovské kvantum hudobného obsahu v podobe videoklipov a koncertov. V prípade, že by sa to prepojilo aj so streamovanou hudbou, bol by to ucelený ekosystém, ktorý by bol zaujímavý aj pre samotných umelcov.

Hlavnou nezodpovedanou otázkou teda ostáva, čo sa stane s Google Music. Služba totiž existuje už niekoľko rokov. Stále však pôsobí, že ide len o testovaciu prevádzku. Konkurenčné služby dokázali za ten čas uraziť väčší kus cesty za zdokonaľovaním. Je tiež možné, že nová YouTube hudobná streamovacia služba vznikne zlúčsním Google Music a vyššie spomínaného YouTube Red. Sme zvedaví, kam to reálne povedie. Služba by mala byť predstavená do marca 2018.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio