MOBIL.sk MOBIL.sk

Čo sa ma to ten Facebook pýta, alebo všimli ste si novú funkciu vo vašom profile?
zdroj:

Čo sa ma to ten Facebook pýta, alebo všimli ste si novú funkciu vo vašom profile?

Sociálna sieť Facebook sa snaží prinútiť svojich používateľov viac hovoriť o sebe cez vlastné odkazy, fotky a videá. Najnovšia funkcia aplikácie pre webové stránky a mobilné telefóny s názvom "Vedeli ste" sa vás opýta náhodné otázky, aby ste sa mohli podeliť o informácie, ktoré by ste zrejme nikomu len tak bežne nepovedali.

Na novú funkciu sa dostanete kliknutím na svoj profil, teda na svoje meno a tam je pre vás pripravených niekoľko otázok. Sú to otázky typu čo vás robí šťastným, obľúbený superhrdina, obľúbený šport, skrytý talent, ktorý deň v týždni by ste chceli aby bol a pod. Ako poznamenáva web TechCrunch, zdá sa, že táto funkcia preberá populárny prístup „tbh“ (to be honest), ktorý sa už od októbra objavuje na Facebooku. Ako je z prekladu „byť úprimný/otvorený“ zrejmé, Facebook nabáda používateľov na úprimnosť v odpovediach na rôzne otázky.

Na rozdiel od „tbh“, nová funkcia nie je samostatnou aplikáciou, ale súčasťou Facebooku samotného. Pri snahe o odpoveď na otázku vás preto Facebook nabáda na zverejnenie farebného statusu na vašu stenu, ktorý môžete zdieľať verejne, určitej skupine, či len sebe samému.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio