Mobil.sk Mobil.sk

Huawei Honor 7X prichádza do Európy. Známe sú parametre aj cena
zdroj: Huawei

Huawei Honor 7X prichádza do Európy. Známe sú parametre aj cena

Nový Huawei Honor 7X už zažil svoju globálnu premiéru. Tento smartfón strednej generácie nie je vo svete mobilných telefónov žiadnym prekvapením, veď svoj oficiálny debut už absolvoval v Číne v októbri. Napriek tomu sa v utorok objavilo niekoľko dôležitých podrobností o amerických a európskych variantoch prístroja, poďme si ich teda predstaviť.

Ako sa očakávalo, zariadenie ponúka displej na celú prednú plochu. Hoci rámik okolo obrazovky nie je z tých najtenších, spoločnosť tvrdí, že pomer obrazovky k telefónu je na 7X najvyšší v tomto cenovom segmente. Na prednej strane sa teda vyníma Full HD displej s priemerom 5,93 palca, s pomerom strán 18:9 a hustotou pixelov 407ppi. To je poriadne veľký rozdiel oproti predchodcovi 6X so štandardným 5,5 palcovým displejom s pomerom strán 16:9. Na hliníkovej zadnej stene telefónu sa nachádza snímač odtlačkov prstov a dvojitý hlavný fotoaparát. Oba prístroje sú umiestnené pomerne ďaleko od seba, čo znamená, že existuje len malé riziko rozmazania objektívu prstom.

Huawei Honor 7X
Huawei

Pokiaľ ide o výkonnosť, 7X je poháňaný procesorom strednej triedy Kirin 659. Ten má osem jadier ARM Cortex-A53. Operačná pamäť RAM sa líši v závislosti od regiónu. Európa dostane 4GB RAM-ku a 64GB vnútorného úložiska. USA dostane slabšiu verziu 3GB RAM/32GB úložisko. V oboch variantoch je zahrnutá podpora rozšírenia vďaka microSD karte. Batéria s kapacitou 3340mAh má za úlohu udržať smartfón čo najdlhšie pri živote. Predchádzajúca verzia 6X ponúkala rovnakú kapacitu akumulátora a výdrž telefónu bola naozaj nadštandardná. Dúfame preto, že model 7X bude na tom podobne a životnosť batérie bude jednou z jeho zbraní.

Telefón bude dodávaný s nadstavbou EMUI 5.1 od spoločnosti Huawei založenou na operačnom systéme Android Nougat. Tá sa veľmi podobá na iOS, ale je pomerne bohatá a prispôsobiteľná. Nebolo by veľkým prekvapením, keby prebehla aktualizácia na EMUI 8 založenej na Oreo hneď po jej vydaní.

Huawei Honor 7X
Huawei

Honor 7X ponúka tiež dosť zaujímavý fotoaparát s dvoma snímačmi. Hlavný má 16Mpx a je zodpovedný za snímanie všetkých fotografií, kým pomocný snímač s 2Mpx je použitý na hĺbkové vnímanie. Honor uvádza, že vylepšené automatické zaostrovanie s detekciou fázy zvýši rýchlosť vyhotovenia snímky až o 40 percent. Na prednej strane sa o selfie zábery postará 8Mpx fotoaparát. Obe zariadenia sú schopné zachytiť video v kvalite 1080p.

Huawei Honor 7X
Huawei

Na záver nám zostáva už len cena a dostupnosť. Predobjednávky na Honor 7X začali už 5. decembra a končia 14. decembra. V USA dostane zariadenie farby Aurora Blue a Midnight Black za cenu od 199 dolárov. V Európe bude telefón vzhľadom na vyššiu kapacitu operačnej pamäte i vnútorného úložiska drahší. Cena by sa mala začínať na hladine 299 eur a smartfón dostane ešte ďalší farebný variant – Platinum Gold.

Huawei Honor 7X
Huawei

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Fun rádio