MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple v budúcom roku predá až raz toľko bezdrôtových slúchadiel AirPods. Čo je za tým?
zdroj: apple.com

Apple v budúcom roku predá až raz toľko bezdrôtových slúchadiel AirPods. Čo je za tým?

Apple podľa analytickej spoločnosti KGI Securities v budúcom roku predá až o 100 % viac bezdrôtových slúchadiel AirPods. Dôvody môžu byť pozítívne.

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy svojimi relatívne presnými predpoveďami zo sveta Apple produktov a zariadení predpovedá, že Apple v budúcom roku predá 26 -28 miliónov kusov slúchadiel AirPods, čo je medziročný nárast predaja o 100 %.

To je vcelku vysoké číslo, najmä ak si zoberieme, že cena slúchadiel je 179 eur a Apple mal dlho problém so skladovými zásobami. Pri predstavení v roku 2016 bola čakacia doba na slúchadlá celé týždne. V auguste tohto roka sa situácia jemne zlepšila a teraz by už nemal byť problém kúpiť si ich kdekoľvek.

Podľa analytika je za tým všetkým fakt, že Apple predstavil slúchadlá v dobe, keď boli iPhone 7 a 7 Plus jedinými smartfónmi bez audio jack konektora. Lenže tento rok k nim pribudli ďalšie tri modely (iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X) a budúci rok nás čaká nová generácia, pri ktorej sa pravdepodobne nedočkáme veľkého návratu 3,5 mm jack konektorov do mobilov s nahryznutým jablkom.

Preto Apple k spoločnosti Invetec, ktorá preň slúchadlá AirPods dodáva, pripísal v tichosti na list dodávateľov ďalšiu firmu menom Luxshare. Výsledok teda bude, že slúchadiel bude na trhu oveľa viac. Otázne je, či Apple chystá znížiť cenu modelu, predstaviť inovovaný model alebo ich začať baliť k iPhonom. Pretože predaj sa len tak sám od seba nezvýši. Myslím, že každá jedna možnosť by zákazníkov potešila.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio