MOBIL.sk MOBIL.sk

TIP NA DARČEK: Mobil pre babku nemusí byť Retro! Kúpte starým rodičom jeden z týchto kúskov
zdroj: MOBIL.sk

TIP NA DARČEK: Mobil pre babku nemusí byť Retro! Kúpte starým rodičom jeden z týchto kúskov

Aj keď to môže dnešného človeka šokovať, nie každý potrebuje smartfón s ôsmimi jadrami a ôsmimi gigabajtami RAM. Nie každý má nainštalovaných tridsať aplikácií a nie každý si potrpí na výbornom fotoaparáte. Uhádli ste, hovoríme o starých rodičoch.

Je zažitou predstavou, že telefóny pre seniorov musia byť malé plastové krabičky s displejom od kalkulačky a veľkým červeným tlačidlom na zadnej strane pre privolanie prvej pomoci. Omyl. Aj telefóny pre seniorov už sú vybavené OLED displejmi a fotoaparátmi. Dokonca niektoré smartfóny budú starým rodičom vyhovovať. Tu sú niektoré z nich.


Nokia 3310 - absolútny základ

nokia.com

Pokiaľ doma máte dlhoročného používateľa telefónov od Nokie, nemusíte zúfať. Nokia tento rok hlási návrat a jednou z lastovičiek bola aj reinkarnovaná Nokia 3310. Kúpite ju v štyroch farbách (modrá, žltá, sivá, oranžová). S 2-megapixelovým fotoaparátom, podporou microSD kariet si na svoje prídu aj milovníci fotiek a hoci sa jedná o základný smartfón, výdrž batérie 1 mesiac je naozaj bezkonkurenčná. Telefón obsahuje aj FM rádio alebo bluetooth a má tiež 3,5 mm audio jack na slúchadlá a najmä krásny retro dizajn (ale len dizajn). Za cenu 60 eur toho nová Nokia 3310 ponúka naozaj veľa.


Doro Primo 413 - základ, ktorý neurazí

doro.com

Tento mobil klasického véčkového tvaru nerozhádže žiadneho starého rodiča, ide totiž o klasický telefón, ktorý bol "in" práve v čase, keď sa ešte o mobilné telefóny zaujímal. Doro Primo 413 má 2,4-palcový displej, 2-megapixelový fotoaparát, FM-rádio, bluetooth, podporu 3G a výdrž batérie až 192 hodín. Skvelá vec je dokovacia stanica, babke totiž vysvetlíte skôr, aby si odkladala mobil vždy na do tohto stojančeka, ako fakt, že si musí sledovať výdrž batérie a pravidelne si ho dobíjať. Samozrejme červené SOS tlačidlo nesmie chýbať. Cena 60 eur. Keby ste chceli telefón klasickej konštrukcie, tak skúste Doro Primo 366 za 50 eur. A ak sa váš starý rodič nezľakne smartfónu, skúste Doro 8031 za 200 eur. Tieto mobily ľahko nájdete a kúpitre na internete.


Emporia Euphoria - pre fajnšmekrov

emporia.com

Značka Emporia je akýmsi Apple medzi seniorskými telefónmi. Okrem stále dobrej ceny a štandardnej seniorskej výbavy ponúka krásny dizajn. Klasická konštrukcia a 2,3-palcový displej s rozlíšením 320 x 240, slot na micro SD karty, pripojenie slúchadiel pomocou bluetooth, 3,5 mm audio jack konektor sú pre väčšinu dôchodcov naozaj postačujúce parametre. Samozrejmosťou je dokovacia základňa pre nabíjanie. Cena cca 80 eur.


Aligator A880 GPS - s GPS lokátorom

aligator.cz

Aligator je tiež várobca mobilov pre seniorov. Model A880 GPS má funkcie podobné predošlým dvom modelom, ale prináša jednu naviac. Obsahuje zabudovaný GPS lokátor, takže pokiaľ váš dedko rád chodí na huby a vy sa o neho bojíte, v prípade, že by sa niečo stalo sa pri stisnutí SOS tlačidla odošlú aj informácie o jeho polohe. Cena do 60 eur.


iPhone SE alebo iPhone 6 - pre seniorov, ktorí idú s dobou

apple.com

Všetky predchádzajúce smartfóny boli vyslovene seniorské. Ale pokiaľ máte starých rodičov, ktorí majú potrebu držať krok s dobou, môžete siahnuť aj po osvedčených klasikách od spoločnosti Apple. Dnes sa už dajú na internete zohnať za ceny hlboko pod 400 eur. Konkrétne 16 GB a 32 GB iPhone SE za 300 eur alebo iPhone 6 za 340 eur. Ponúknu skvelý operačný systém iOS 11, fotoaparáty s nadštandardnou kvalitou a možnosť inštalovať aplikácie. Na dôchodku sa s nimi proste nikto nebude nudiť. Smartfóny od Apple sú jednoduché, takže si s nimi poradí aj malé dieťa. Navyše si dôchodcovia v nastaveniach môžu upraviť veľkosť písma, aby videli, kto im volá alebo komu píšu.


Moto G4 - ide to aj lacno a dobre

Moto G4_Front_Back_Lifestyle
motorola.com

Spoločnosť Lenovo odkúpila značku Motorola a začala vyrábať smartfóny, ktoré stoja za to. Pokiaľ vám stará mama povie, že nechce iOS, ale Android, už nemusíte zháňať v neprebernom množstve. Minuloročný model Lenovo Moto G4 patrí dlhodobo k telefónom s najlepším pomerom cena/výkon. Full HD displej, 2 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, 4G sieť, 13-megapixelový foťák, to všetko sú parametre, ktoré sa fanúšikovi Androidu na dôchodku budú páčiť.


Huawei P9 Lite - Čína to s Androidmi jednoducho vie

huawei.com

Veľký 5,2-palcový Full HD displej, 2 GB RAM, 13-megapixelový fotoaparát, to sú len základné parametre tohto modelu z Číny. Čínsky výrobcovia už dávno nie sú tým, čím bývali, a preto sa môžete spoľahnúť, že za svoje peniaze dostanete naozaj slušnú porciu funkcií, ktoré budú vyhovovať každému starému rodičovi. Rýchle dáta, aplikácie, bluetooth to všetko len potvrdzujú. Za 200 eur tak získate naozaj pekný vianočný darček.


Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio