MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei predstavilo trojicu notebookov rady Matebook
zdroj: huawei

Huawei predstavilo trojicu notebookov rady Matebook

Huawei je dnes tretím najväčším výrobcov smartfónov na svete. A vyzerá to, že má ambície aj vo svete počítačov. 23. mája 2017 totiž spoločnosť v Berlíne predstavila trojicu nových notebookov. Huawei MateBook X a Huawei MateBook D, čo sú zástupcovia klasickej triedy notebookov a potom Huawei MateBook E, ktorý je druhou generáciou hybridných zariadení 2v1.

Huawei Matebook X

MateBook X-Grey
huawei


MateBook X je výborne vybavené zariadenie, ktoré bude už na prvý pohľad konkurovať notebookom ako Apple Macbook, Macbook Air alebo Dell XPS 13.

Hliníkové telo tohto 13 palcového notebooku je menšie ako hárok papiera veľkosti A4. Tomu pomáhajú najmä 4,4 mm tenké rámčeky okolo displeja. Ten je technológie IPS, je krytý sklom Gorilla glass a má rozlíšenie 2K. Vo vnútri nájdete procesory Intel Core i5 alebo i7 siedmej generácie, grafiku Intel HD Graphic 620, 4 alebo 8 GB RAM podľa konfigurácie a tiež rýchly SSD disk o veľkosti 256/512 GB.O konektivitu sa stará Wi-Fi, Bluetooth 4.1, 2 x USB Type-C port a 3,5 mm stereo jack pre slúchadlá.MateBook X je vybavený aj 1 mpx prednou kamerkou, čítačkou odtlačkov prstov a stereo reproduktormi s technológiou Dolby Atmos. To všetko spolu váži iba 1,05 kg, takže pôjde o naozaj ultraprenosné zariadenie, ktoré navyše dostanete hneď v 3 farbách. Space gray, Rose gold a Prestige gold.


Huawei MateBook D

MateBook D-Black
huawei

Huawei MateBook D bude zástupca klasických notebookov strednej triedy. 15,6 palcový FullHD IPS displej, hmotnosť 1,9 kg, opäť budú prítomné procesory Intel Core i5 a i7 poslednej generácie a tiež stereo reproduktory s funkciou Dolby Atmos. Pamäť RAM bude k dispozícii v kapacitách 4GB/8GB/16GB. Pre ukladanie si záujemcovia môžu vybrať klasický HDD alebo SSD disk, poprípade hybridnú konfiguráciu diskov vo veľkostiach až do 1 TB. Menej vybavené modely dostanú grafickú kartu Intel HD Graphic 620, tie výkonnejšie bude poháňať NVIDIA GeForce 940MX. Na tele MateBooku D nájdeme 2 USB 3.0 port, jeden USB 2.0 port, 3,5 mm stereo jack a HDMI port. Notebook bude dostupný vo farbách Space gray, Champagne gold a Aurora blue.

Huawei MateBook E

MateBook E-Gold-Brown
huawei

MateBook E bude najmä konkurentom hybridných zariadení ako Microsoft Surface Pro alebo Lenovo Thinkpad X1 Tablet. Ide o 12 palcový tablet s 2K rozlíšením a pripojiteľnou klávesnicou a procesormi Intel Core m3 a i5. Pamäť RAM 4 alebo 8 GB budú dopĺňať SSD disky vo veľkostiach 128/256/512 GB. Na čelnej strane sa nachádza 5 mpx fotoaparát. Výbava portov bude vcelku chudobná 1 x USB Type-C port a 3,5 mm stereo jack. Reproduktory sú certifikované technológiou Dolby Audio Premium. Tabletový časť sama o sebe váži 640 g a pokiaľ pripojíte magnetickú klávesnicu, hmotnosť zariadenia sa zvýši na stále príjemných 1,1 kg. MateBook E sa bude predávať vo farbách Titanium gray a Champagne gold. Pokial si ho však budete chcieť vizuálne vylepšiť, na výber bude z troch farieb klávesnice. Hnedej, ružovej a modrej.

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio