MOBIL.sk MOBIL.sk

Kedy predstavia smartfón Nokia 9? Poznáme dátum!
zdroj: news.mydrivers.com

Kedy predstavia smartfón Nokia 9? Poznáme dátum!

V minulosti obehlo internet už niekoľko dohadov a špekulácií o pripravovanom smartfóne Nokia 9. Nadišiel teda čas na to, aby sme čo-to zistili aj o dátume odhalenia tejto novinky z radov vzkrieseného výrobcu. Najnovšie správy z Číny hovoria o tom, že zariadenie bude oficiálne predstavené budúci mesiac, teda v januári 2019.

Spoločnosť HMD ohlásila na 19. januára 2018 podujatie s uvedením novinky na trh a Nokia 9 bude s najväčšou pravdepodobnosťou hviezdou tohto podujatia. Navyše sa hovorí o tom, že predstavená bude tiež nová generácia smartfónu Nokia 8. Obe budú prispôsobené na podujatí pre čínsky trh, čo znamená špeciálnu pamäť ROM, v ktorej budú služby Google nahradené lokálnymi alternatívami.

Spolu s dátumom tiež unikli informácie o cenách novinky: variant 6GB RAM/ 64GB vnútornej pamäte má stáť 3699 čínskych jüanov (470 eur) a model so 6GB RAM a 128 vnútornou pamäťou bude stáť 4199 čínskych jüanov, teda 535 eur. Odhadované špecifikácie smartfónu Nokia 9 zahŕňajú 5,5 palcový QHD displej. Oba telefóny budú mať displej s pomerom strán 18:9, procesor Snapdragon 835 SoC, dvojitý zadný fotoaparát a certifikáciu IP67 pre ochranu proti vode a prachu. Nevýhodou zostáva absencia populárneho 3,5 milimetrového jacku pre slúchadlá.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio