MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple vraj chystá superlacný iPad pre všetkých!
zdroj: inagorillacostume.com

Apple vraj chystá superlacný iPad pre všetkých!

Spoločnosť Apple tento rok predstavila iPad za najnižšiu cenu vôbec, ktorá za 32 GB základný model štartuje na 399 eurách. V budúcom roku má ísť cena základného modelu ešte nižšie a bude si ho tak môcť dovoliť ešte viac fanúšikov.

Správa od magazínu Digitimes hovorí, že Apple chce budúci rok predstaviť ešte lacnejší iPad, aby bol ich produkt ešte lákavejší pre priemyselné podniky a používateľov citlivých na cenu. Pokles predajov iPadov sa po troch rokov tento rok konečne zastavil, pretože Apple dokázal stlačiť cenu základného modelu dostatočne nízko a inovácie, ktoré priniesol do rady iPad Pro presvedčili nielen zákazníkov, ale aj technologickú kritiku.

Technické špecifikácie nového lacného iPadu zatiaľ nie sú známe, rovnako ako to, či pôjde o úplne nový rad alebo len cupertinská spoločnosť prinesie technologicky starší model v novej nízkorozpočtovej verzii. Jeho cena sa však odhaduje na 299 eur, čo je oproti Pro modelom i základnému modelu iPadu podstatne lákavejšia suma.

Zariadenie by malo byť vyrábané firmou Compal Electronics a malo by prísť v druhej polovici budúceho roka. Treba však mať na pamäti, že magazín Digitimes nepatrí vždy k najdôveryhodnejším zdrojom, čo sa týka budúcnosti Apple produktov. Mohol informáciu získať od dodávateľa, ale Apple sa nakoniec vždy môže rozhodnúť, že zariadenie na trh nedodá.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio