MOBIL.sk MOBIL.sk

Android GO: operačný systém pre málo výkonné telefóny prichádza
zdroj: techcrunch

Android GO: operačný systém pre málo výkonné telefóny prichádza

Operačný systém Android beží na nespočetnom množstve zariadení od základných modelov po vlajkové lode. A najmä na tých menej výkonných telefónoch nemusí byť používateľský zážitok zrovna najlepší. Spoločnosť Google sa to rozhodla zmeniť a predstavila Android GO.

Android GO bude akási “light” verzia Androidu pre smartfóny s 1 GB RAM alebo menej. Aby sa chod systému na týchto zariadeniach zlepšil, Google pristúpil k niekoľkým optimalizačným opatreniam a tu je zoznam niektorých z nich:

  • predinštalované Google aplikácie budú mať svoje jednoduchšie verzie, ktoré budú pre svoj chod používať menej pamäte, úložiska a dát
  • upravené jadro systému
  • šetrenie dát v prehliadači Chrome bude natívne zapnuté. A prehliadač bude obsahovať aj novú grafiku, ktorá vám ukáže, koľko dát ste ušetrili oproti surfovaniu v normálnom režime
  • Obchod Google Play bude zvýrazňovať menej náročné aplikácie optimalizované práve pre zariadenia s Android GO
  • Nová aplikácia Youtube Go umožní užívateľom sťahovať videá pre prezeranie offline

lenovo-878838_1280
pixabay


Google to v minulosti už na rozvojových trhoch s podobným projektom skúšal. Šlo o Android One, ale nezaznamenal väčší úspech. Teraz však optimalizácia systému ide viac do hĺbky a Google plánuje vytvoriť jednoduchú Go aplikáciu, pre každú jednu vo svojom portfóliu. Takže by sa to tentoraz mohlo podariť. Navyše si viem predstaviť, že Go aplikácie si nainštalujú aj majitelia hi-end modelov, ktorí nepotrebujú zbytočné doplnkové funkcie alebo budú chcieť jednoducho zabezpečiť vyšší výkon svojho zariadenia.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio