MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové Nokie prichádzajú na Slovensko
zdroj: nokia.com

Nové Nokie prichádzajú na Slovensko

Spoločnosť HMD Global včera v Prahe uviedla na slovenský a český trh novinky od Nokie. Jedná sa o tri smartfóny a jeden tlačítkový telefón s uzavretým systémom, ktorým nie je nič iné ako reinkarnovaná Nokia 3310 (2017).

Nokia 3

Nokia 3
nokia.com

Nokia 3 bude vstupnou bránou do sveta smartfónov od Nokie. Ponúkne 5 palcový 2.5D HD displej chránený sklom Gorilla Glass, polykarbonátové telo s kovovým rámčekom, štvorjadrový procesor Mediatek 6737, 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. Na svoje si prídu aj milovníci selfie, pretože aj predný, aj zadný fotoaparát, ponúkne rozlíšenie 8 mpx a obidva prídu s automatickým zaostrovaním. Ďalej spomeniem ešte NFC, LTE, čistý Android Nougat, 2630 mAh batériu, slot pre microSD karty a dual SIM verziu. To všetko len za 149€.


Nokia 5

Nokia 5
nokia.com

Tu už rúbeme vyššie, ale najmä výbavou. Cena ostáva stále veľmi príjemná. Za 199€ dostanete kovovú konštrukciu, snímač odtlačkov prstov, 5,2 palcový HD displej s Gorilla Glass, 13 mpx hlavný fotoaparát, čip Qualcomm Snapdragon 430, 2 GB RAM a mnoho iného. Nokia 5 sa bude predávať v štyroch farbách. V temperovanej modrej, striebornej, matnej čiernej a medenej.


Nokia 6

Nokia 6
nokia.com

Nokia 6 bude hierarchicky najvyššie. Ide o model strednej triedy. 5,5 palcov veľký IPS FullHD displej, kovové telo v piatich farbách a stereo reproduktory so zvukom Dolby Atmos®. K tomu si pripočítajte 16 mpx fotoaparát, 8 mpx predná kamerka, čip Qualcom Snapdragon 430, 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte. Vcelku pekná nádielka funkcií. Nokia 6 bude stáť 249€. Okrem klasickej verzie sa bude predávať aj limitovaná verzia Arte Black, ktorá ponúkne 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Skvelé na smartfónoch od Nokie je, že ich všetky poháňa Android Nougat vo svojej čistej verzii bez grafických nadstavieb. To znamená rýchlejší a spoľahlivejší systém s okamžitými aktualizáciami. Za toto má od nás Nokia palec hore!

Nokia 3310 (2017)

Nokia 3310
nokia.com

No a na záver sme si nechali to úplne najviac cool. Pozdvihnime čase, nech zaznejú fanfáry, reinkarnovaná Nokia 3310 prichádza! A prichádza v 4 farbách s operačným systémom Nokia Series 30+, 2,4 palcovým farebným QVGA displejom, síce len so 16 MB vnúrotnej pamäte, ale tiež so slotom pre microSD karty (do 32 GB). Batéria s kapacitou 1200 mAh, čo by podľa Nokie malo postačiť na 31 dní pohotovostného režimu. No, uvidíme. Nokii 3310 nesmie chýbať retro FM rádio a samozrejme Bluetooth vo verzii 3.0. Na ostatné žiaľ musíme zabudnúť. Čo ale pri cenovke 59€ nebude vôbec zložité.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio