MOBIL.sk MOBIL.sk

Čínsky ekonomický denník tvrdí, že iPhone SE 2 príde začiatkom budúceho roka
zdroj:

Čínsky ekonomický denník tvrdí, že iPhone SE 2 príde začiatkom budúceho roka

Už je to tu zas. Po mnohých predpovediach o príchode druhej generácie iPhonu SE sa objavuje ďalšia. Tentoraz je jej zdrojom čínsky denník, ktorý včera vyšiel na svetlo sveta s novými informáciami o malom iPhone.

Podľa správy, ktorú denník zverejnil, bude nový iPhone SE 2 vyrábaný výhradne v indickej továrni spoločnosti Wistron v Bangalore. Tam sú kompletizované aj súčasné iPhony SE. Spoločnosť Apple bola nútená začať vyrábať aj v Indii, pretože indické zákony nepovoľujú na domácom trhu predávať tovar, ktorý neposilňuje domácu ekonomiku.

iPhone SE 2 by mal stáť zhruba 450 dolárov, čo je mierne zvýšenie ceny oproti súčasnej verzii. Model vraj bude určený najmä pre rozvíjajúce sa trhy, ale čínsky denník túto informáciu nepodložil žiadnym zdrojom. Médium Focus Taiwan zas uviedlo, že iPhone SE 2 pôjde do predaja v prvom štvrťroku roka 2018.

Nový malý iPhone by mal obsahovať čip Apple A10 Fusion, ktorý nájdeme v iPhone 7, 2 GB RAM a väčšiu 1700 mAh batériu. Hlavný fotoaparát bude mať 12 megapixelov a predná selfie kamerka 5 megapixelov. Predávať by sa mal v dvojici pamäťových konfigurácií 32 alebo 128 GB. O iných parametroch sa denník nezmieňuje.

Súčasná iPhone SE stojí zhruba 350 eur, poháňa ho čip Apple A9, ktorý bol pôvodne použitý v iPhone 6S a sekundujú mu 2 GB pemäte RAM. Už o pár mesiacov uvidíme, či spoločnosť Apple urobí niečo z dizajnom zariadenia. Ten totiž vychádza ešte zo vzhľadu iPhonu 5 z roku 2012.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio