Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť HTC oslavuje 20. narodeniny
zdroj: pixabay.com

Spoločnosť HTC oslavuje 20. narodeniny

Taiwanská spoločnosť HTC tento víkend oslávila 20 rokov. Pri tejto príležitosti vydala video, ktoré ukazuje ich prelomové zariadenia za dve dekády pôsobenia v mobilnom priemysle.

Vo videu sa dozviete niekoľko veľmi zaujímavých faktov, ktoré pravdepodobne neviete. Dnes už máme vek 4G sietí, ale HTC bola jednou z prvých spoločností, ktorá priniesla mobilný telefón pracujúci v 3G sieťach. HTC tiež vyrobilo úplne prvý smartfón s modulom GPS. Zariadenie malo systém Windows OS. Kto ho nevlastnil, kúpil si mapu. A nakoniec samozrejme nesmieme zabudnúť na fakt, že HTC vyrobilo vôbec prvý telefón s operačným systémom Android, ktorý sa volal HTC Dream (v Amerike ho poznali ako T-Mobile G1). Celokovový smartfón HTC One zas priniesol svetu celokovovú konštrukciu s plastovými pásikmi pre antény. Dodnes tento spôsob umiestnenia antén výrobcovia vo svojich smartfónoch používaju.

zdroj: youtube.com

Momentálne HTC predstavilo svoju novú vlajkovú loď HTC U11, ktorá dostala zatiaľ najvyššie bodové hodnotenie kvality fotoaparátu v prestížnom teste DxOMark. Tiež sa hovorí o okuliaroch pre rozšírenú realitu, ktoré HTC pripravuje vo svojich laboratóriách. Uvidíme, či to bude stačiť.

V posledných rokoch firma akosi stagnuje a kým niekedy chŕlila jeden model za druhým, dnes akosi stráca dych na hráčov ako Samsung, Apple či čínskych rivalov Xiaomi či Huawei, ktorých popularita neustále rastie. Video však nesie jasný odkaz, že HTC sa nechystá do starého železa.

“Sme rafinovaní, sme húževnatí, sme zvedaví, sme skutoční. A stále inovujeme.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio