MOBIL.sk MOBIL.sk

Mladé dievča zabila nabíjačka iPhonu 6. Rodičia ráno našli už len jej nehybné telo
zdroj: Facebook

Mladé dievča zabila nabíjačka iPhonu 6. Rodičia ráno našli už len jej nehybné telo

Vietnamské úrady zverejnili správu, že dievča menom Le Thi Xoan zomrelo po tom, čo ju v spánku zasiahla elektrina z jej nabíjačky pre iPhone 6.

14-ročnú dievčinu našli ráno nehybne ležať jej rodičia a hneď zavolali záchranku, ktorá ju previezla do nemocnice. Lekári ju už nedokázali oživiť a už len skonštatovali smrť. Podľa Yahoo News našla polícia v posteli dievčaťa nabíjačku s prepáleným vonkajším obalom kábla, z ktorého trčali rozstrapkané drôty.

Vyšetrovatelia veria, že dievča si svoj iPhone 6 pred spaním dalo nabíjať ako každý večer a smartfón napojený na kábel si položila veľa seba do postele, uvádza magazín Mirror. V spánku ho pravdepodobne priľahla a nastal skrat. Aj lekári potvrdili zasiahnutie elektrickým prúdom ako príčinu smrti.

PAY-AsiaWire-PhoneElectrocution-01
Poškodený kábel, ktorý zabil mladé dievča / AsiaWire
Kábel, ktorý smrť spôsobil, momentálne podrobujú expertíze. Či išlo o originálny kábel alebo lacnú napodobeninu ukážu až výsledky testov. Podľa fotky vyzerá byť nabíjací kábel kratší, než tie, ktoré spoločnosť Apple dodáva ku svojim produktom. Na kábli je tiež viditeľná biela lepiaca páska. Evidentne bol teda kábel poškodený už dlhšie a dievča sa ho napriek tomu rozhodlo používať.

PAY-AsiaWire-PhoneElectrocution-02
Na pohrebe sa zišli priatelia a rodina / AsiaWire

Odporúčame

Fun rádio