MOBIL.sk MOBIL.sk

Rotimatic: Smart tlačiareň, ktorá namiesto dokumentov tlačí chlebové placky
zdroj: Zimplistic

Rotimatic: Smart tlačiareň, ktorá namiesto dokumentov tlačí chlebové placky

Rotimatic vyzerá ako obyčajná tlačiareň strednej veľkosti, ktorú môžete vzhliadnuť v každej druhej domácnosti. Dokonca sa podobne aj správa, akurát miesto obrázkov a dokumentov z nej vychádzajú okrúhle a perfektne chrumkavé chlebové placky.

Zimplistic je firma, ktorá stojí za prístrojom Rotimatic uvádza, že prístroj nemá za úlohu nahradiť v kuchyni vašu ženu alebo mamu, ale minimálne pri arabskom chlebe alebo chlebových plackách sa mu to môže podariť. Rotimatic má zásobníky na múku, vodu, olej, soľ a koreniny. Zapojíte ho do siete, zapnete a behom pár minút sa nahreje. Potom si už len v menu zvolíte hrúbku, level opečenia a množstvo oleja. Potom už len čakajte na prvú placku, ktorá sa objaví na mieste, kde by ste za iných okolností očakávali vytlačený dokument.

zdroj: Zimplistic

Rotimatic podporuje aj pripojenie na internet, a pokiaľ si túto "tlačiareň" spárujete s aplikáciou na mobile, môžete si placky nechať prichystať, kým prídete domov z práce. Cena vás nepoteší. Tá je stanovená na 999 amerických dolárov, ale faktom je, že si Rotimatic u nás zatiaľ nezadovážite, predáva sa iba v Singapure, USA a Kanade. Nevadí, hovorím si, aj tak by človek nemal chuť na chlebové placky každý deň.

Ale pri téme, čo firma Zimplistic chystá do budúcnosti, som zbystril pozornosť. Stroj na pizzu a tortilly totiž znie ako podstatne univerzálnejšia alternatíva pre domácnosť. Keď si predstavím domáci automat na pizzu, tam by som možno bol ochotný nad cenou prižmúriť oko. Vy nie?

Najnovšie z kategórie: Smart Home

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio