MOBIL.sk MOBIL.sk

Čo všetko o vás Google vie? Budete prekvapení!
zdroj: MOBIL.sk

Čo všetko o vás Google vie? Budete prekvapení!

Chceli by ste zistiť, čo všetko o vás spoločnosť Google vie? Tu je 7 bodov, ktoré vám to ukážu. Budete prekvapení.

1. Zistite, čo si o vás google myslí

Aby vám spoločnosť Google mohla servírovať cielené reklamy, potrebuje o vás čo to vedieť a vytvoriť váš profil. Môžete však do toho zasahovať a kontrolovať tak, aké reklamy sa vám budú zobrazovať. Tieto informácie o sebe nájdete tu:

http://www.google.com/settings/ads/

Google má tiež nástroj nazývaný Google Analytics. Ten pomáha vydavateľom sledovať, ktoré stránky navštevujete, koľko času na nich trávite a koľkokrát sa vrátite. Stránky vám tak môžu zobraziť obsah, ktorý vás zaujíma. Pokiaľ by ste o to ale nemali záujem, môžete si nainštalovať rozšírenie, ktoré toto sledovanie obmedzí.

http://tools.google.com/dlpage/gaoptout2. Pozrite si históriu miest, na ktorých ste sa zdržiavali

Ak používate zariadenie s Androidom, vaše mobilné zariadenie pravdepodobne posiela vašu polohu spoločnosti Google. Históriu miest, kde ste sa v minulosti zdržiavali, si môžete pozrieť deň po dni na tomto odkaze:

https://maps.google.com/locationhistory3. Pozrite si históriu vašich vyhľadávaní

Áno, aj toto o vás Google vie. Preto, keď si pozeráte autá, sa vám niekoľko hodín či dní zobrazujú reklamy s autami. Google odkladá každé jedno vaše hľadanie alebo kliknutie na reklamu. Celú históriu vyhľadávania si môžete pozrieť tu:

https://www.google.com/history/4. Ovládajte svoju bezpečnosť v online priestore

Google má aj tzv. stránku aktivity konta, ktorá vám ukáže, čo všetko od Google vlastne využívate. Nie je prekvapením, že okrem služieb ako Gmail alebo YouTube, ktoré vám dennodenne pomáhajú, má Google aj niekoľko služieb, ktoré pomáhajú práve jemu. Povoliť a zakázať ich môžete tu:

https://www.google.com/settings/dashboard


5. Nájdite všetky aplikácie a rozšírenia, ktoré pristupujú k vašim dátam v Google

Mnoho služieb a aplikácií zadarmo, ktoré dnes používame, si výmenou za svoju službu vám ako osobe pýtajú vaše osobné údaje a povolenia k dátam. Mnohokrát si to ani nevšimnete a mnohokrát na to aj zabudnete. Tu si tieto povolenia môžete spravovať:

https://security.google.com/settings/security/permissions6. Exportujte svoje dáta

Spoločnosť Google umožňuje všetky dáta, ktoré sa vás týkajú exportovať a uložiť si ich doma na počítači. Môžete tak urobiť tu:

https://www.google.com/takeout


7. Vyhľadávanie v YouTube

Aj vám sa už stalo, že ste na youtube pozerali video a zabudli ste, ako ste k nemu došli? Dá sa pozrieť v histórii, ale keby z akýchkoľvek príčin toto nefungovalo, skúste si pozrieť svoju históriu vyhľadávania na YouTube na tomto odkaze:

https://www.youtube.com/feed/history/search_history

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio