MOBIL.sk MOBIL.sk

Aplikácia Youtube na iOS drasticky spotrebúva batériu
zdroj: wikimedia.org

Aplikácia Youtube na iOS drasticky spotrebúva batériu

Operačný systém iOS 11 už od svojho uvedenia ukazuje, že má svoje "ale". Najnovším zistením je, že v kombinácii s aplikáciou Youtube drasticky znižuje životnosť batérie niektorých iOS zariadení.

Niektorí používatelia udávajú, že ich batéria sa vybije až o 20 % iba počas pol hodiny, keď pozerajú videá na Youtube. To znie dosť odstrašujúco a navyše to nie je úplne všetko. iPhony a iPady postihnuté týmto neduhom. Sa nadmerne zahrievajú a ich fungovanie poukazuje na prudkú záťaž na vnútorné komponenty, k čomu by pri obyčajnom prehrávaní videa nemalo dochádzať vôbec.

Momentálne sa nevie, či je chyba na strane Apple alebo Google, ale Google už na twitteri komentoval tweet jedného prispievateľa, v ktorom ho spoločnosť ubezpečuje, že už o probléme vedia a aktívne pracujú na náprave. Pokiaľ máte pocit, že sa vám enormne vybíja batéria, skúste ísť do Nastavení - Batéria a skontrolujte si aplikácie, ktoré vám najviac spotrebuvávajú batériu. Pokiaľ je Youtube na prvom mieste s 30 a viac percentami, odinštalujte si aplikáciu a pozerajte videá cez prehliadač, kým sa problém s vybíjaním batérie nenapraví.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio