MOBIL.sk MOBIL.sk

Aké modely iPhonov nás čakajú v budúcom roku? My to už vieme!
zdroj: MOBIL.sk

Aké modely iPhonov nás čakajú v budúcom roku? My to už vieme!

Presnejšie povedané, vie to analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities a neváhal sa s tým podeliť so zvyškom sveta.

Podľa analytika by mala spoločnosť Apple na budúci rok predstaviť hneď trojicu iPhonov. Všetky budú mať displej na celú prednú stranu a všetky prídu o senzor odtlačkov prstov Touch ID, ako aj o domovské tlačidlo Home Button.

Samozrejmosťou bude vylepšený súčasný iPhone X, ktorý sa stane akýmsi mainstreamovým modelom. Ponúkne rovnako ako súčasná generácia 5,8-palcový Super Retina OLED displej s hustotou pixelov 458 pixelov. Druhým bude model, ktorý pracovne nazvime iPhone X Plus. Ten prinesie doposiaľ najväčší displej, aký Apple v smartfóne použil. V rámci rovnakého dizajnového smerovania ponúkne v tele "pluskových" iPhonov obrovský 6,5-palcový displej. Ten by mal mať hustotu pixelov okolo 480 až 500 pixelov, teda rozhodne bude jemný. Škoda len, že sa Apple nerozhodol ísť cestou "rovnaký displej v tele menšieho smartfónu".

Tretí model, bude mať uhlopriečku 6,1 palca a miesto skvelých OLED displejov ponúkne lacnejšiu TFT LCD alternatívu s nižším rozlíšením. Veľkosťou by mal teda spadať niekde medzi dva vyššie spomínané modely. Aj cena by mala byť príjemnejšia a odhaduje sa, že by sa mala pohybovať v prepočte okolo 560 až 640 eur.


Analytik vidí budúci rok ako tzv. super-cyklus. To znamená, že výrobné problémy sprevádzajúce súčasný iPhone X, problémy spojené s ľudmi, ktorí si nekúpia iPhony 8 a 8 Plus, pretože vyčkávajú na iPhone X a pritom si ho nemôžu kúpiť alebo tiež komplikácie s prechodom na nový dizajn smartfónov a operačného systému spojené s jeho nedoladením už budú preč, a teda by malo ísť o naozaj vydarenú generáciu, ktorá Applu zabezpečí znamenité zisky. Všetky tri modely by mali byť predstavené štandardne v septembri budúceho roka.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio