MOBIL.sk MOBIL.sk

Internetový obchod Alibaba zarobil za jediný deň čiastku, z ktorej sa vám zatočí hlava
zdroj: CNBC

Internetový obchod Alibaba zarobil za jediný deň čiastku, z ktorej sa vám zatočí hlava

Jack Ma je nenápadný chlapík nižšieho vzrastu, ktorého majetok odhaduje magazín Forbes na 36 miliárd amerických dolárov. Nemal to v živote ľahké, vystriedal takmer 30 zamestnaní a nezobrali ho ani len do KFC. Konkrétne sa do prevádzky hlásilo 24 uchádzačov a zobrali všetkých až na jedného. Hádajte, kto ním bol.

Jack Ma, ktorí neskôr založil internetový obchod Alibaba. Ten v sobotu 11. novembra ponúkal rôzne zľavy a akcie na predávaný tovar v rámci svojho nákupného festivalu. A povedzme si, hoci ešte nie sú Vianoce ani Black Friday, kto by odolal výhodným zľavám.

Spoločnosť Alibaba vyčíslila svoj zárobok (počas tohto jediného dňa) na 25,3 miliárd amerických dolárov. Aby sme si to uviedli číslom, tak 25 300 000 000 USD. Len za prvé dve hodiny tohto dňa pritom obchod od svojich zákazníkov zhruba 12 miliárd amerických dolárov.

Tento deň (11.11.) je tiež známy ako Singles' Day, čo je akási anti-forma valentínskeho ošiaľu, aby aj jednotlivci bez partnera vedeli, že si môžu urobiť radosť. Zároveň ide o akýsi ekvivalent medzinárodných zľavových dní, ktorými sú Black Friday a Cyber Modnay.

Jack Ma /Wikimedia

Jack Ma je teda úspešným čínskym podnikateľom, ktorý má navyše veľmi pozitívny pohľad na život a to si skúsil aj život bez práce a financií. Tvrdí, že na to, aby ste sa stali úspešnými a "vyhrali", si musíte zvyknúť na zlyhanie a na rany, podobne ako boxer. Iba vtedy sa totiž zlepšujete a raz môžete svoj boj s osudom vyhrať.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio