MOBIL.sk MOBIL.sk

Šéf Microsoftu, Satya Nadella, je klasik! Toto povedal dvom novinárom, ktorí v jeho prítomnosti používali iPady Pro
zdroj: Bloomberg/Getty Images

Šéf Microsoftu, Satya Nadella, je klasik! Toto povedal dvom novinárom, ktorí v jeho prítomnosti používali iPady Pro

Súčasný riaditeľ spoločnosti Microsoft, Satya Nadella, bol na pracovnej ceste v Indii, kde obhajoval myšlienku toho, že Microsoft je momentálne iný, ako bol kedysi a že sa odlišuje od Applu aj od Googlu.

Počas jeho návštevy došlo k situácii, kde Nadella zbadal vo svojej prítomnosti dvoch novinárov, ktorí používali iPady Pro a prihovoril sa jednému z nich slovami: "Priateľu, mali by ste si zadovážiť skutočné počítače." Očividne má Microsoft jablčnú spoločnosť stále v zuboch. Akoby aj nie. Ryan Gavin, generálny manažér zariadení Microsoft Surface, sa vyjadril, že Apple ich so svojimi iPadmi Pro okopíroval v kategórii 2 v 1.

Čo si budeme hovoriť, zariadenia týchto dvoch spoločností toho majú množstvo spoločného. Jedná sa o tablety, ktoré sa dajú používať so stylusom (Surface Pen vs Apple Pencil) a k obom sa dá dokúpiť pripojiteľná klávesnica. Na druhej strane, majú pár zásadných odlišností. Tablety Surface používajú plnohodnotný Microsoft Windows 10 Pro, kdežto iPady "iba" iOS 11. Apple síce s poslednou aktualizáciou priniesol na iPady Pro možnosť používať ich ako pracovné nástroje, ale na plnohodnotný systém zariadení Surface od Microsoftu sa to nechytá. A iPady sa nechytajú aj v ďalšej disciplíne, a tou je cena. Paradoxne sú iPady Pro v globále lacnejšie než zariadenia od Microsoftu.

Satya Nadella to obhajuje tým, že Microsoft nevyrába luxusný tovar. Microsoft vyrába komplexné zariadenia určené na tvorbu a vývoj. A to je momentálne pravda. Hoci si chcel svojim vyjadrením evidentne rýpnuť do Applu, Microsoft už dávno nie je iba o Office a Windows. Ponúka cloudové riešenia, rôzny softvér a v poslednej dobe aj naozaj vydarené kusy hardvéru, ktoré spoločne so softvérom vznikajú pod jednou strechou a tým pádom by mali byť odladenejšie. Napadá ma otázka, kde k tomuto nápadu v Microsofte prišli. Podobný prístup som totiž už niekde videl.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio