MOBIL.sk MOBIL.sk

Kus elegantného dreva pripojený na internet, s displejom a smart funkciami? Pre Japonsko žiaden problém
zdroj: Nissha

Kus elegantného dreva pripojený na internet, s displejom a smart funkciami? Pre Japonsko žiaden problém

Ak máte pocit, že dnešná doba, plná smart vecí všetkého druhu, je už na absolútnom vrchole svojich možností, ste na veľkom omyle.

Ak ste milovníkom drevených dosiek, ktoré majú internetové pripojenie, ste na správnom mieste. Mui je interaktívny displej, ktorým používatelia môžu nastavovať osvetlenie, teplotu vykurovania, čítať správy a to všetko je zabalené do jedného estetického kúsku dreva.

Nissha / Mui

Mui je produktom japonskej spoločnosti Nissha, ktoré sa špecializuje na kapacitné dotykové senzory. Tento ovládací panel zatiaľ spolupracuje so svetlami Philips Hue a Net LED. Podpora ďalších značiek príde v budúcnosti. Zatiaľ ide len o prototyp, takže aplikácia na ovládanie domácnosti, podpora IFTTT a asistentky Alexy je zatiaľ vo vývoji. Pre svoj chod Mui momentálne využíva internet veci od spoločnosti Yahoo Japan.

zdroj: youtube.com

Slovo "Mui" pochádza z japončiny a znamená "ticho", čo veľmi presne vyjadruje vzhľad a pocit zo zariadenia. Tvorcovia sa snažili, aby bol dizajn jednoduchý, elegantný a zároveň nenápadný, takže Mui si ani nevšimnete, až pokým ho nebudete naozaj potrebovať. Aj keď je dizajn otázkou vkusu, dovolím si tvrdiť, že ide o oveľa krajšie zariadenie, než čokoľvek čo je momentálne v ponuke, či už sú to plastové nástenné ovládače alebo domáce reproduktory typu HomePod, Google Home a podobne. Mui totiž vyvoláva pocit tepla ako príroda sama a nie pocit chladu, ktorý spôsobujú materiály ako plast, úplet alebo kov.

Mui plánujú jeho tvorcovia priniesť prostredníctvom crowdfundingovej stránky Kickstarter v lete budúceho roka a za high-tech kus dreva si vypýtajú vcelku slušnú čiastku, ktorá by sa mala pohybovať niekde medzi 900 až 1200 dolármi. Ľudia z TheVerge už mali možnosť si novú technológiu osahať rukami a tvrdia, že ide o úžasné zariadenie. Komu by predsalen drevo nevyhovovalo, v ponuke bude aj zrkadlový povrch, tkanina alebo prevedenie z mramoru.

13177977_1015754171805441_6277704219835560197_n
Nissha / Mui
13139135_1015754168472108_8764528348737327996_n
Nissha / Mui
Nissha / Mui

Najnovšie z kategórie: Smart Home

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio