MOBIL.sk MOBIL.sk

Podľa analytika sa v blízkej budúcnosti dočkáme veľkého návratu obyčajných tlačidlových mobilov
zdroj: MOBIL.sk

Podľa analytika sa v blízkej budúcnosti dočkáme veľkého návratu obyčajných tlačidlových mobilov

Od Nokie 3310 po Motorolu Razr. Aj keď majú obyčajné telefóny iba základné funkcie, experti predpovedajú, že sa ich návratu dočkáme už čoskoro.

Najväčšou zbraňou obyčajných "hlúpych" telefónov má byť nostalgia. Ľudia ich používali v podstate takmer dve dekády a výrobcovia čoraz viac začínajú do svojho portfólia zahŕňať obyčajné mobily. V pretlaku inteligentných smartfónov podporovaných masívnymi reklamnými kampaňami ich síce ešte nie je veľmi vidieť, ale to sa má čoskoro zmeniť.

Klasické mobily totiž stoja zanedbateľné sumy oproti smartfónom ako sú iPhone X alebo inteligentné telefóny z radu Samsung Galaxy S a ľudia, ktorí siahajú po lacnejších smartfónoch s menej funkciami, aj tak nevyužívajú všetky funkcie, ktoré ponúkajú. Obyčajný používateľ chce predovšetkým volať a písať sms-ky. Zvyšných pár vymožeností ako je Wi-Fi alebo GPS už pri dnešných technológiách nebude absolútne žiadny problém integrovať.

Motorola_RAZR_V3i_03
wikimedia.org
Lacné smartfóny totiž vznikli len aby vyplnili dieru na trhu a aby výrobcovia mobilov mohli niečo ponúknuť aj človeku, ktorý síce na smartfón v pravom slova zmysle nie je ochotní vyhodiť toľko peňazí. Zo začiatku boli takéto (mini) smartfóny po pár mesiacoch používania pomalé a veľmi zle použiteľné. V dnešnej dobe sú na tom podstatne lepšie, ich spracovanie a výkon je na slušnej úrovni, ale aj cena šla nahor. Preto sa logicky musí objaviť nový segment na absolútnom spodku ponuky.

Darren Zygadlo, tvorca webu onecutreviews, sa vyjadril, že "hlúpe" telefóny budú tým pomyselným (staro) novým trendom.

"Myslím si, že je čo povedať k produktom, ktoré vo vás vzbudzujú nostalgiu," hovorí Zygadlo. "Dostali sme sa do bodu, kde na svojich mobiloch môžeme robiť doslova čokoľvek, ale niektorí ľudia sa pýtajú sami seba, či to všetko vlastne potrebujú."

Vo februári predstavila Nokia reinkarnáciu svojho legendárneho modelu 3310, ktorý je 20 krát lacnejší, než najvybavenejšie telefóny súčasnosti. A pritom má neskutočnú výdrž batérie, odolnosť a stále vyzerá moderne.

Sony_Ericsson_J108i_(Cedar)_IMG_7070_1725
wikimedia.org

Arto Nummela, šéf Nokie povedal: "Je to ako digitálny detox alebo telefón na víkend. Keď potrebujete vypnúť, ale pritom nechcete stratiť niť, je to výborné riešenie."

V októbri spoločnosť motorola oznámila, že v spolúpráci s britskou spoločnosťou Binatone oživí model Razr (žiletka véčkovej konštrukcie), a to za cenu zhruba 60 eur. Pôvodný razr stál vo svojej dobe 10-krát toľko. V internetových obchodoch ako napríklad Ebay, stále kúpite stovky repasovaných starých telefónov za zlomok ich pôvodnej ceny a ich predaj sa evidentne oplatí. Je len otázkou času, kedy sa k nim vrátia aj výrobcovia a nás už nebudú každých 30 sekúnd otravovať nejaké notifikácie.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio