MOBIL.sk MOBIL.sk

Fossil predstaví v roku 2017 vyše 300 smart hodiniek
zdroj: Edgar Alvarez/Engadget

Fossil predstaví v roku 2017 vyše 300 smart hodiniek

Nie je tajomstvom, že predaje klasických hodiniek klesajú, zatiaľ čo smart hodinky sa predávajú stále lepšie a lepšie. A dobre si je toho vedomá aj spoločnosť Fossil, výrobca hodiniek a módnych doplnkov, ktorého asi netreba nijako zvlášť predstavovať.

Fossil zastrešuje svojimi korporátnymi krídlami viacero značiek ako Skagen alebo Misfit. Už v priebehu marca spoločnosť vyhlásila, že tento rok prinesie zákazníkom 300 smart hodiniek pod rôznymi korporátnymi značkami. Server Engadget sa na niektoré novinky pozrel.

Skagen Jorn Connected

skagen jorn connected
Edgar Alvarez/Engadget

Dánska značka Skagen je známa výrobou tenkých hodiniek s minimalistickým dizajnom. Model Jorn Connected prináša rovnakú techniku a funkcie ako hodinky Skagen Hagen hybrid, len ponúkajú nižšiu cenovku 175$. Notifikácie, Monitor spánku a aktivity. Hodinky sú pre spárovanie so smartfónom vybavené funkciou Bluetooth štandardu 4.1. a dostanete k nim krásny kožený remienok. Viac na www.skagen.com.


Misfit Vapor

misfitd vapor
Edgar Alvarez/Engadget

Tento model smarthodiniek bude pravdepodobne veľmi obľúbený. Nejde o analógové hodinky so smart funkciami ako v predošlom prípade, ale o čistokrvné smartwatch s okrúhlym displejom a systémom Android Wear 2.0. Na veľtrhu CES v Las Vegas, kde boli uvedené, ich označilo za Best of gadget niekoľko renomovaných tech redakcií. Najlepšie na tom je, že cena je stanovená na 199$, čo vôbec nie je veľa. Už si len počkať do leta, kým pôjdu do predaja. Viac info na www.misfit.com.


Fossil Q Activist

fossil q activist
Edgar Alvarez/Engadget

Variácia hybridného modelu Fossil Q s prívlastkom Activist. Pre všetkých, ktorí majú radi výrazné analógové ciferníky, ale chceli by mať po ruke aj nejaké smart funkcie. Hodinky sa ovládajú korunkou a dvomi tlačidlami ako klasické hodinky. Budú dostupné neskôr tento rok za cenu 155$. Pokiaľ sa vám nechce čakať, nepáči sa vám ciferník alebo farba, môžete siahnuť aj po iných modeloch Fossil Q na www.fossil.com.


Fossil Q Venture

fossil d venture
Edgar Alvarez/Engadget


Tento model vizuálne poteší najmä dámy. A podobne ako Misfit Vapor, aj tieto hodinky majú displej a poháňa ich systém Android Wear 2.0. Naneštastie Fossil na CES neukázal plne funkčný model, šlo skôr o prezentáciu dizajnu. Skúpi bol aj na informácie o dostupnosti. Jediné, čo zatiaľ poznáme je cena začínajúca na 255€.

Toto bola len časť noviniek, ktoré Fossil predstavil. Vybrat si však môžete aj z jeho iných značiek ako Diesel, Emporio Armani či Relic, aj tieto značky totiž patria Fossilu.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio