MOBIL.sk MOBIL.sk

30 tipov ako zlepšiť výdrž svojho iPhonu! #03
zdroj:

30 tipov ako zlepšiť výdrž svojho iPhonu! #03

A je tu záverečná časť seriálu o tom, ako zlepšiť výdrž svojho iPhonu. Táto téma patrí vo všeobecnosti medzi najdiskutovanejšie, pretože iPhony toho ponúkajú veľa, ale všetky tieto funkcie, ktoré množstvo ľudí ani nevyužíva, si ukrajuje množstvo energie z batérií. Vrhnime sa teda na to.

21/30 Zakážte hovory na ostatných zariadeniach

Pokiaľ máte niekoľko zariadení od Apple, je toto veľmi príjemná funkcia. V prípade, že ju máte zapnutú a váš iPhone je pripojený na rovnakú Wi-Fi ako váš Macbook, ste schopný prijímať hovory na vašom počítači bez toho, aby ste museli siahať po vašom telefóne. Pokiaľ to však nie je váš prípad alebo nemáte pocit, že by ste túto funkciu potrebovali, vypnite ju.

Nastavenia - Telefón - Hovory na zariadeniach - Povoliť hovory na zariadeniach (prepínač posuňte do polohy vypnuté)


22/30 Vypnite Siri

Siri je veľmi šikovná osobná asistentka, ale momentále stále nie je prístupná v našej rodnej reči a tak s ňou môžete komunikovať v angličtine. To vám však neumožňuje využívať ju naplno, a tak si treba zvážiť, či klasické používanie telefónu bez digitálnej asistentky nestojí za tých pár (desiatok) minút výdrže navyše.

Nastavenia - Siri a vyhľadávanie - a tu vypnite všetky prepínače (Čakať na frázu "Hey Siri", Aktivovať Siri tlačidlom Domov, Vyhľadávanie, Prehľadávanie)


23/30 Zakážte automatické nahrávanie fotiek do iCloud

Už niekoľkokrát sme si v tomto seriáli povedali, že čím častejšie je smartfón pripojený na internet, tým viac sa nám vyšťavuje batéria. Zakážte teda aj automatické nahrávanie fotiek na iCloud a radšej si ich zálohujte manuálne, keď ste pripojený k počítaču a batériu nepotrebujete na iné užitočné veci.

Nastavenia - Fotky - vypnite "iCloud Fotoknižnica" a tiež "Môj Fotostream"


24/30 Neposielajte diagnostické dáta Applu a vývojárom

Posielanie diagnostických dát Applu a vývojárom slúži na zlepšovanie produktov. Ide o anonymné dáta z vášho zariadenia, ktoré smartfón odošle na server. Apple a vývojári tretích strát tak majú množstvo anonymných záznamov o tom, ako ľudia iPhony a aplikácie používajú a sú podľa nich schopní zlepšovať ich. Buďme k sebe úprimní, či už budú mať o dáta jednej osoby viac alebo menej, svet sa nezrúti. Vypnite ich.

Nastavenia - Súkromie - Analytika (dole) - Zdieľať analytiku iPhonu (vypnúť), Zdieľať analytiku iCloud (vypnúť)25/30 Vypnite nepotrebné vibrácie

Nejako sme si už zvykli, že naše telefóny nielen zvonia, ale aj vibrujú a nikto sa nezamýšľa nad tým, či je to potrebné alebo nie. Lenže také rozvibrovanie smartfóny sa nedeje len tak samo od seba, navyše sa dá vypnúť, keď ho nepotrebujete.

Nastavenia - Zvuky - Vibrovať počas zvonenia (vypnúť)


26/30 Použite režim slabej batérie

Ak to so šetrením svojej batérie myslíte naozaj vážne, ale pritom sa vám nechce vypínať všetky tieto funkcie jednu po druhej, jednoducho si zapnite režim slabej batérie. Dobrou správou je, že nepotrebujete mať slabú batériu na to, aby sa dal zapnúť a s príchodom iOS 11 sa dá režim slabej batérie zapnúť a vypnúť pohodlne z kontrolného centra. Apple tvrdí, že zapnutím tohto režimu predĺžite životnosť svojho iPhonu na jedno nabitie až o 3 hodiny.

Nastavenia - Batéria - Režim slabej batérie (zapnúť)


27/30 Časté zatváranie aplikácií vašu batériu neušetrí

Ak ste niekedy používali Android, určite ste boli zvyknutý zatvárať aplikácie, pretože keď ich bolo otvorených priveľa, telefón bol pomalý ako korytnačka. To pri iPhonoch neplatí. Aplikácie sú po ich opustení pozastavené a uložené do pamäte RAM pre prípad, že sa k ním v budúcnosti vrátite a batériu nespotrebovávajú. Ale neustále navštevovanie prepínača aplikácií a budenie týchto aplikácií, to batériu spotrebúva. Nie veľmi, ale spotrebúva. Nerobte to.


28/30 Snažte sa vybíjať batériu čo najviac

Jednou z chybičiek krásy moderných batérií je fakt, že čím častejšie ich nabíjate, tým sa ich kapacita zmenšuje. Pokiaľ teda napájate svoj iPhone na nabíjačku hoci má ešte 60 % kapacity, po istom čase sa bude správať, akoby tých 60 % kapacity bola celá kapacita batérie. Snažte sa ju teda využívať celú. Nabíjajte len, keď vám zostáva už len pár percent a nenechávajte iPhone pripojený na nabíjačke cez noc, aby sa batéria zbytočne neprebíjala.


29/30 Vypnite Handoff

Handoff je funkcia, pri ktorej môžete začať robiť nejakú vec na jednom Apple zariadení a neskôr ju dokončiť na inom. Obsah sa synchronizuje cez iCloud, čo znamená, že si odhryzne z batérie. Podobnú funkciu momentálne podporuje už aj vačšina samotných aplikácií, takže Handoff môžete s kľudom angličana vypnúť.

Nastavenia - Všeobecné - Handoff (vypnúť)


30/30 Kúpte si kryt s batériou alebo power banku

Toto je veľmi elegantný spôsob, ako zlepšiť výdrž iPhonu dosť podstatným spôsobom. S dnešnými technológiami dokonca už takýto kryt nemusí vyzerať ako pancier proti balistickým strelám. Veľkosť vášho zariadenia zväčší len nepatrne a odmenou budú extra hodiny výdrže.

Pokiaľ vám ale aj tento malý nárast veľkosti nevyhovuje alebo máte jednoducho hlboko do vrecka, siahnite po lacnejšej alternátíve, ktorou sú power banky. Sú malé, spratné, šikovné a neutratíte za ne veľa peňazí.


Tak a to je všetko. Ide o najbežnejšie funkcie, ktorých zakázanie alebo povolenie môže zásadnejším spôsobom ovplyvniť výdrž batérie. Pokiaľ ich aplikujete všetky alebo aspoň väčšinu, rozdiel si určite všimnete. Pokiaľ problémy pretrvávajú, skúste si na iPhone preinštalovať operačný systém iOS alebo zvážte výmenu batérie v servise. Aj tu totiž môže byť pes zakopaný.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio