MOBIL.sk MOBIL.sk

Svet švajčiarskych hodiniek pomaly umiera
zdroj: techcrunch.com

Svet švajčiarskych hodiniek pomaly umiera

Portál venujúci sa svetu náramkových hodiniek od popredných svetových výrobcov, The Watch Press, uverejnil správu, že tohoročná výstava The Baselworld vo Švajčiarsku bola cintorínom.

Výstava The Baselworld, ktorá skončila 30. marca, bola desivá,” uviedol pre magazín Watchtime Joe Thompson, jeden z popredných žurnalistov venujúci sa klasickým náramkovým hodinkám. A stav tohto priemyslu sa môže naďalej zhoršovať.

Exporty švajčiarskych hodiniek, totiž klesli už tretí rok po sebe, čo sa nestalo od roku 1930, keď vládla veľká priemyselná kríza. Experti sa zhodujú na tom, že za to môže niekoľko faktorov. Americký import klesol o 28%, čo je spôsobené najmä tým, že ľudia hodinky prestávajú nosiť alebo jednoducho presedlali na smart hodinky. Pokiaľ aj mladí ľudia hodinky nosia, uprednostňujú online nákupy pred nákupmi v klasických hodinárstvach, čo je primárny spôsob predaja kvalitných značkových hodiniek.

hodinky watch 2
pexels.com

Niektorí renomovaní výrobcovia klasických hodiniek už predstavili svoje smart watch modely, aby si udržali zákazníkov bažiacich po technológiách, ale problém je niekde inde. Svet sa mení, menia sa ľudia, ich návyky a pokiaľ sa švajčiarskemu hodinárskemu priemyslu nepodarí nájsť spôsob, ako predaje oživiť, o pár rokov môžu byť ručne vyrobené tikajúce hodinky na našich rukách veľkou raritou.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio