MOBIL.sk MOBIL.sk

30 tipov ako zlepšiť výdrž svojho iPhonu! #02
zdroj:

30 tipov ako zlepšiť výdrž svojho iPhonu! #02

Minule sme sa pozreli na prvých 10 tipov, ako môžete predĺžiť výdrž svojho iPhonu. Tento týždeň nasleduje druhá dvadsiatka trikov, ktoré keď aplikujete, mali by ste si všímať ďalšie pozitívne zmeny vo výdrži. Tak sa na ne pozrime.

11/30 Vypnite GPS

Mnoho z vás pravdepodobne ani netuší, že má na svojom iPhone neustále zapnutú funkciu GPS. iPhony sú v tomto totiž špecifické, prepínač nenájdete ani v ovládacom centre, ani pod klasickým názvom GPS alebo Navigácia. Dokonca ikonka služby nemusí byť zobrazená na hornej stavovej lište. Túto funkciu nájdete v Nastaveniach v kolonke Súkromie. Keď si ju rozkliknete, kliknite na Lokalizačné služby a dajte ich vypnúť. Navigáciu si zapínajte len v prípade, že ju fakt potrebujete, pretože práve ona môže byť dôvodom toho, že vášmu iPhonu dochádza dych.


12/30 Vypnite 3D Touch

Už od čias iPhonu 6S môžete využívať funkciu 3D Touch, ktorá umožňuje pohodlnejší rýchly prístup k niektorým funkciám. Stačí ak zatlačíte na displej iPhonu silnejšie a vibrujúc vysunie lištu s rýchlymi voľbami. Pokiaľ sa ale bez tejto vecičky zaobídete alebo ju vlastne ani vôbec nepoužívate, mali by ste ju vypnúť. Je to žrút batérie. Navyše každé zavibrovanie vás stojí batériu. Takto ho nájdete a vypnete:

 • Choďte do Nastavenia.
 • Choďte do Všeobecné.
 • Choďte do Prístupnosť.
 • Kliknite na 3D Touch a vypnite ho.


13/30 Nepoužívajte dynamické pozadia

Spolu s funkciou 3D Touch prišli na iPhony 6S (a všetky novšie) aj dynamické pozadia. Sú farebné, hýbu sa, reagujú na pohyb. Je tu super, keď chcete ohúriť nejakého človeka (čo sa po tých rokoch asi už nepodarí), ale horšie pre výdrž. Navrhujem vám, nepoužívať ich.

V Nastaveniach zvoľte Pozadie, potom Vybrať nové pozadie a zvoľte si pre plochu aj pre zamknutú plochu Statické (obyčajný obrázok) namiesto pohyblivého. Live a Dynamické pozadia nechajte kvôli výdrži na pokoji.


14/30 Vypnite si Bluetooth!

Toto je alfou a omegou pre vybíjanie batérie. Aj keď je každá nová verzia technológie Bluetooth vždy energeticky úspornejšia, ešte vždy spotrebúva energiu. A presne tí ľudia, ktorí ju majú neustále zapnutú, mi kladú otázku "a čo mám robiť, aby sa mi nevybíjal tak rýchlo?" asi najčastejšie. A teda vám odporúčam vysunúť zdola Ovládacie centrum a vypnúť ho kliknutím na ikonku. Nespôr si ho rovnako rýchlym spôsobom môžete aj zapnúť.

Pokiaľ by ste na to chceli ísť cez Nastavenia, tak hneď tretia položka v nich je Bluetooth. Kliknite naň a dajte ho vypnúť (šedá farba posuvníka).


15/30 Vypnite LTE, 3G alebo proste len mobilné dáta

Vedeli stre, že 3G a 4G dáta žerú enormné množstvo batérie? Najmä keď cez ne surfujete na internete. Preto vždy, keď môžete, použite Wi-Fi pripojenie. Technológia Wi-Fi je totiž oveľa úspornejšia ako vyššie spomínané technológie. Nezabúdajte, že keď ste doma alebo v práci, kde ste dlhšiu dobu na Wi-Fi, nepotrebujete 3G ani 4G pripojenie, preto ho v tomto prípade prepnite na 2G.


 • Kliknite na Nastavenia.
 • Kliknite na Mobilné.
 • Choďte do Možnosti dát.

Kliknite na Hlas a Dáta a vyberte 2G.

Niektoré služby ako napr. MMS alebo niektoré komunikačné služby vám nebudú bez dátového pripojenia fungovať. Ale pokiaľ zistíte, že ho nepotrebujete k životu v dosahu Wi-Fi, vypnite aj tie. Postup je v prvých dvoch krokoch rovnaký ako vyššie, akurát vypnete prepínač Mobilné dáta.


16/30 Vypnite mailové Push notifikácie

Aj toto je funkcia s riadnym apetítom. Push notifikácie sú vlastne funkcia, kde sa vaša mailová schránka kontroluje neustále, aby ste dostali mail v momente, ako vám príde. Pokiaľ to nie je životne dôležité, vypnite ich.

Nastavenia - Účty a heslá - dole Načítanie dát - Vypnite možnosť Push

Pri jednotlivých účtoch, ktoré máte nižšie zvoľte Načítať Fetch. A nižšie si vyberte ako často sa majú maily načítať. Batérii sa uľaví.


17/30 Načítavajte dáta menej často

Tento bod úzko súvisí s predchádzajúcim. Čím menej často sa budú dáta načítavať, tým menej sa batéria bude vybíjať. Ideálne každých 30 minút alebo Každú hodinu. Môžete zvoliť načítanie dát aj na možnosť Manuálne. Vtedy sa vám načítajú maily, iba ak otvoríte mailového klienta.18/30 Automatické uzamknutie obrazovky nastavte na krátky čas

Mnohokrát dopracujete s iPhonom a položíte ho na stôl. iPhone po čase vypne displej a zablokuje obrazovku. Keďže je však displej jeden z najväčších žrútov energie, aj skrátenie doby o 30 sekúnd urobí v priebehu dňa veľa.

 • Choďte do Nastavení.
 • Vyhľadajte Displej a jas.
 • Kliknite na Uzamykanie.

Uzamykanie nastavte na čo najkratší časový interval (30 sekúnd).


19/30 Vypnite Pohyb a kondíciu

S iPhonom 5S prišiel do iPhonov koprocesor pre sledovanie polohy smartfónu a jeho pohybovej aktivity, ako aj pohybovej aktivity vašej maličkosti. Lenže aj v dnešnej dobe každý nepoužíva k sledovaniu svojho zdravotného stavu smart doplnky a fitness aktivity, preto je fajn odstaviť koprocesor M od prísunu energie.

Nastavenia - Súkromie - dole Pohyb a kondícia - vypnite Sledovanie kondície
20/30 Vypnite ekvalizér

Ak na iPhone počúvate často hudbu, máte k dispozícii ekvalizér. Ten upraví vlastnosti zvuku tak, aby vám to čo najmenej vyhovovalo. Faktom je, že každá nahrávka už prešla šikovnými rukami producenta a všetky basy a výšky a ďalšie vlastnosti zvuku sú namieste a nič nepokazíte tým, keď budete hudbu počúvať spôsobom, akým ju producent stvoril.

 • Vojdite do Nastavení.
 • Kliknite na Hudba.
 • Kliknite na Ekvalizér a jednoducho zvoľte možnosť Vypnúť.

A to je pre dnešok všetko. Spolu s predchádzajúcou časťou je to už 20 rád, ako predĺžiť výdrž svojho iPhonu, takže po aplikovaní by ste si už mali všimnúť nejaký rozdiel. Ak nie, nabudúce prinesieme ešte zvyšných 10 tipov a trikov ako sa dostať do vytúženého konca s výdržou iPhonu podľa vašich predstáv.

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio