MOBIL.sk MOBIL.sk

Sledujte svoje obľúbené stránky na Facebooku tak ako v minulosti, bez otravného Prieskumníka. Vieme ako na to!
zdroj: MOBIL.sk

Sledujte svoje obľúbené stránky na Facebooku tak ako v minulosti, bez otravného Prieskumníka. Vieme ako na to!

Stali sme sa testovacími králikmi spolu s ľuďmi z Bolívie, Guatemaly, Kambodže, Srbska a Srí Lanky. Facebook sa jednoducho rozhodol, že jeden Feed nestačí a stenu s informáciami rozdelil na dve. Príspevky od priateľov a sponzorované statusy nájdete pod klasickým názvom Domov, pričom stránky, ktoré sledujete sa presunuli pod logo ružovej rakety s názvom Prieskumník. A tu je problém.

V Prieskumníku sa vám stránky nezobrazujú úplne chronologicky. Všetko je prispôsobené pre čo najefektívnejšie zobrazovanie reklám, a tak vám Facebook vyberá, čo si pozriete, pričom ho vôbec netrápi, že to nebude aktuálne alebo že kvôli zacieleniu reklamy vynechá príspevky od stránky, ktorú máte radi. Je tu však riešenie.

Keď si zapnete webovú verziu Facebooku v bočnej lište máte v menu nástroj Zoznamy priateľov. Vaši priateľia však nemusia byť iba ľudia. Môžete si urobiť zoznam stránok, ktoré vás zaujímajú a ktoré chcete sledovať. Akurát ich musíte mať lajknuté.zoznam
Kliknete teda na Zoznamy priateľov a na tlačidlo Vytvoriť zoznam.
NovinkyNazvite si ho, ako chcete... Novinky, Správy, Feed... a teraz pozor, toto bude dôležité! Aby všetko fungovalo správne, pridajte si do zoznamu najprv nejakého svojho priateľa (osobu). Ktoréhokoľvek. Neskôr si ho môžete vymazať, len v tomto štádiu sa do skupiny ešte nedajú pridávať stránky.

Po pridaní priateľa kliknite na Vytvoriť. V pravom hornom rohu sa vám objaví sumár a tam si môžete popridávať stránky, ktorých príspevky chcete v zozname sledovať. Keď stránku obnovíte, začnú sa vám zobrazovať príspevky od členov skupiny. A to bez toho, aby ich zloženie a usporiadanie Facebook nejako ovplyvňoval.

Zoznamy priateľov zatiaľ nefungujú na mobilnej aplikácii, pre ich zobrazenie sa stačí prekliknúť na desktopovú verziu webu. Stačí kliknúť na tento odkaz.

Snímka obrazovky 2017-10-25 o 12.17.17Testovanie tejto nezmyselnej novinky menom Prieskumník by malo trvať niekoľko mesiacov, kým si vraj ľudia nezvyknú. Osobne som zvedavý, prečo by si používatelia mali zvykať na účelné delenie ich obsahu, ktoré slúži jedine na to, aby Facebook mohol umiestňovať viac reklamy a viac zarábať.Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio