MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei potvrdzuje svoj rozlet. Stačilo 9 mesiacov, aby spoločnosť pokorila magickú hranicu
zdroj: flickr.com

Huawei potvrdzuje svoj rozlet. Stačilo 9 mesiacov, aby spoločnosť pokorila magickú hranicu

Spoločnosť Huawei v sobotu oznámila, že počet vyexpedovaných kusov telefónov prekročili za tri kvartály roku 2017 métu 100 miliónov. Ide o medziročný nárast 19 percent a potvrdzuje to postavenie čínskeho giganta, ktorý už v mesiacoch jún a júl preskočil Apple a zaradil sa v počte predaných kusov hneď za Samsung.

Podľa generálneho riaditeľa spotrebiteľskej skupiny Huawei Zu Chengdonga zvýšil tento nárast prevádzkové výnosy spoločnosti o viac ako 30 percent. Správa tiež poznamenala, že počet maloobchodných predajní Huawei medziročne zvrástol o 19 percent na 42 300 po celom svete. Chengdong povedal, že Huawei plánuje produkovať produkty strednej a špičkovej trieda na rozšírenie sa na globálnom trhu a modernizáciu imidžu značky. Takisto povedal, že s viac ako 10 000 zamestnancami pracujúcimi na celosvetovej úrovni v oblasti výskumu a výboja očakáva zisk viac náročných spotrebiteľov, keďže v špičkovej oblasti je predpoklad vyššieho zisku

Zameranie spoločnosti na získavanie zákazníkov špičkových technológií nie je nič výnimočné. Napríklad také Xiaomi sa zameriava hlavne na segment rozpočtu a strednú triedu predovšetkým online, Oppo a Vivo sa sústreďujú predovšetkým na offline maloobchod s maloobchodnými maržami. Huawei posilnený dobrými výsledkami sa teraz teda sústredí predovšetkým na boj proti spoločnostiam Apple a Samsung.

Ešte vo februári 2016 uvideol CEO spoločnosti, že cieľom je stať sa najväčším celosvetovým výrobcom smartfónov v priebehu piatich rokov. Hoci čínsky gigant čelil viacerým problémom pri svojom vstupe na severoamerický trh, jeho vstup do Európy bol oveľa úspešnejší. Najskôr sa o to pričinila séria fabletov Mate s vynikajúcou výdržou batérie a dobrým výkonom, popularitu však zožala séria smartfónov P. To má za následok, že v západnej Európe je značka Huawei oveľa populárnejšia než Xiaomi, Oppo, či Vivo.

Na domácej pôde má Huawei naďalej status výrobcu číslo jeden, keďže v Číne zostáva stále najväčším výrobcov pred spoločnosťami Oppo, Vivo, Apple a Xiaomi. A hoci niektoré mesiace už naznačujú, že Huawei predbieha Apple, na definitívne potvrdenie tejto pozície si ešte nejaký čas radšej počkáme.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio