MOBIL.sk MOBIL.sk

MobileControl: Novinka pre bezpečnosť vášho androidového smartfónu
zdroj: MOBIL.sk

MobileControl: Novinka pre bezpečnosť vášho androidového smartfónu

Otázka digitálnej bezpečnosti je v dnešných dňoch veľmi skloňovaná, najmä pokiaľ ste majiteľom smartfónu s Androidom. Otvorenosť tohto systému je jeho nesmiernou výhodou, ale zároveň aj slabou stránkou. A keďže vo svojich smartfónoch nosíme čoraz viac osobného obsahu, fotiek, komunikácie a hesiel, je potrebné sa patrične chrániť pre potencionálnymi virtuálnymi hrozbami.

S veľmi zaujímavou aktivitou prichádza banka ČSOB. Ich aplikácia MobileControl sa chce postarať o bezpečnosť vášho smartfónu. Je zadarmo a prichádza pre všetkých používateľov operačného systému Android. Ide o vskutku jednoduchú appku, ktorú budú vedieť ovládať aj používatelia bez skúseností. Stačí otvoriť obchod Google Play, vyhľadať ju a nainštalovať.

Prostredie aplikácie ČSOB MobileControl

Po nainštalovaní sa do nej prihlásite a aplikácia začne skenovať váš mobil a vyhľadávať v ňom potencionálne hrozby. Súčasťou kontroly je nielen hľadanie vírusov, ale aj kontrola rôznych prvkov zabezpečenia ako je uzamknutie domovskej obrazovky, kontrola povolení pre inštalácie, kontrola bezpečnostných nastavení alebo preverenie aplikácií, ktoré majú prístup k vašim správam. Pokiaľ nemáte nastavené uzamknutie domácej obrazovky, ČSOB MobileControl si to všimne a odporučí vám ďalšie kroky. V ľavom hornom rohu sa nachádza tlačidlo menu, ktorého záložky vám o aplikácii prezradia viac.

Aplikácia ČSOB MobileControl vykoná kontrolu bezpečnosti vášho mobilného zariadenia. Táto aplikácia bola vyvinutá v spolupráci s poprednými spoločnosťami zameranými na digitálnu bezpečnosť. Okrem samotnej kontroly poskytuje aj informácie, ako postupovať v prípade odhalenia hrozby. Zároveň prináša zvýhodnené ponuky profesionálnych bezpečnostných riešení.

ČSOB použila v aplikácii rôzne zdroje tretích strán ako sú Kaspersky® Mobile Security, Butterknife, MaterialProgressBar, Attoparser alebo tiež Amulyakhare TextDrawable. Zároveň môžete vďaka appke MobileControl získať bezpečnostný balík od spoločnosti ESET so zľavou 35%, a to nielen pre svoj smartfón, ale aj pre svoj počítač. Postačí, ak ste majiteľom účtu od ČSOB. MobileControl prináša riešenie pre zvýšenú ochranu vášho smartfónu a klienti ČSOB tak môžu využívať všetky výhody SmartBankingu bez obáv o svoje financie. Viac informácií sa dozviete v samotnej aplikácii.

Aplikáciu ČSOB MobileControl si stiahnete tu!

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio