MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung chystá nové riešenia mobilných fotoaparátov. S jeho smartfónmi budeme fotiť opäť o čosi lepšie!
zdroj: pexels.com

Samsung chystá nové riešenia mobilných fotoaparátov. S jeho smartfónmi budeme fotiť opäť o čosi lepšie!

Spoločnosť Samsung ako popredná technologická spoločnosť nespí na vavrínoch. Na internet presakujú informácie, že hoci súčasné Samsungy fotia veľmi dobre, spoločnosť má pre zákazníkov v "rukáve" ukryté nové technológie pre mobilné fotoaparáty.

Duálne fotoaparáty sú dnes trendom, ktorý sa rozhodne uchytil, pretože používateľom umožňuje robiť fotky, ktoré hĺbkou ostrosti pripomínajú zábery z profesionálnych zrkadloviek. Väčšinou sa tieto technológie týkajú najdrahších modelov smartfónov, ale už o rok môže byť vďaka Samsungu situácia odlišná.

2L9-2
Samsung

Ak sa vám páčia fotografie zo Samsungu Galaxy Note 8 alebo iPhonu 7 alebo 8 Plus, ale máte hlboko do vrecka, zbystrite pozornosť. Samsung totiž predstavil nový 12-megapixelový fotogrefický čip s názvom Isocell 2L9, ktorý podporuje funkciu Dual Pixel. Tou disponujú napríklad aj nové smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL od spoločnosti Google a vďaka nej sú schopné robiť vyššie spomínané fotografie s rozmazaným pozadím aj s jednou optikou fotoaparátu. To samozrejme šetrí náklady, čo znamená, že by sme sa mohli stretnúť s týmto typom režimov fotografovania aj v lacnejších smartfónoch strednej triedy.


Čip 2L9 urobí vo veľmi rýchlom slede 2 snímky. Jednu zaostrenú na objet a jednu rozostrenú. Tie potom spojí do jedného výsledného obrázku. Technológiu bude zároveň poskytovať aj pre výrobcov tretích strán, takže sa s ňou určite stretneme aj v smartfónoch iných značiek.

Samsung

Druhou novinkou je foto čip 2X7. Ten ponúkne možnosť robiť až 24-megapixelové fotografie. Vzhaľdom na veľkosť jednotlivých pixelov iba 0,9 μm bude čip tak malý, že dá zbohom nevzhľadným hrbom okolo optiky smartfónov. Tie budú môcť mať konečne jednoliatu rovnú zadnú časť bez výstupkov. Samsungu sa tiež podarilo pixely lepšie izolovať a v spojitosti s funkciou, kde si každý pixel bude môcť pre lepšie výpočty zobrať informácie až zo 4 susedných, by mali fotografie z tohto čipu priniesť tie najlepšie výsledky aj za zlých svetelných podmienok, aké sme kedy mohli na smartfónoch vidieť. Už si len počkať na nasledujúce generácie produktov.


Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio