MOBIL.sk MOBIL.sk

Okolo chystanej Nokie 9 je opäť živo. Na internet sa tentokrát dostávajú 3D vizualizácie (VIDEO)
zdroj: compareraja.in

Okolo chystanej Nokie 9 je opäť živo. Na internet sa tentokrát dostávajú 3D vizualizácie (VIDEO)

Spoločnosť HMD Global sa nechystá do koncu roku 2017 predstaviť žiadne nové telefóny, teda ak patríte k priaznivcom značky Nkia, zrejme ostanete sklamaný. Sklamanie však nebude trvať dlho, lebo začiatkom roka 2018 by HMD Global mala predstaviť hneď tri modely s logom Nokia. Nokia 2, 7 a 9.

Podoba Nokie 2 na internet unikla už dávnejšie na živých fotografiách, a zatiaľčo Nokia 7 ostáva zahalená rúškom tajomstva, vcelku živo je okolo Nokie 9. Tam už sa vizuál vo forme skíc a 3D renderov dostal na svetlo sveta tiež skôr, dnes tu však máme spomínanú fínsku vlajkovú loď v 3D a to zo všetkých strán.

Video s nepredstavenou novinkou prinieslo duo leakerský twitter účet @OnLeaks v spolupráci s webom Compareraja. Vizualizácia nemusí byť na 100 % presná, ale ako už z minulosti môžeme vedieť, táto skupina ľudí sa ohľadom podoby chystaných modelov nikdy veľmi nemýli. Ako prvé si všimneme absenciu 3,5 mm audio jack konektoru pre slúchadlá a moderný USB-C konektor pre nabíjanie. Asi sa s nástupom týchto trendov budeme musieť zmieriť.

Na čelnej strane sa rozprestiera 5,5-palcový displej, ktorý bude mať rozlíšenie QHD, čiže celkovo 2560 x 1440 obrazových bodov. Nie je jasné, či bude zakrivené iba sklo alebo aj displej pod ním. Zadná strana je domovom pre senzor odtlačkov prstov a duálnu kameru, ktorá si u Nokie odbila premiéru už u modelu Nokia 8. Poslednými informáciami, ktoré sú pridružené k tejto vizualizácii sú rozmery (140,9 x 72,9 x 7,5 mm) a verzia Androidu s poradovým číslom 8 Oreo. Ako sa vám dizajn chystanej vlajkovej lode pozdáva? Kúpili by ste si ju?

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio