MOBIL.sk MOBIL.sk

Z tohto TECH pranku by ste si od strachu cvrkli do gatí! (VIDEO)
zdroj: youtube.com

Z tohto TECH pranku by ste si od strachu cvrkli do gatí! (VIDEO)

Je rok 2017 a určite si už mnohí z vás zvykli na to, že pomocou správneho hardvéru a digitálnych nástrojov sa dá všeličo vyparatiť. Populárne sú predovšetkým rôzne „pranky“ na vystrašenie nič netušiacich ľudí. Aj medzi nimi vieme nájsť nevinné, resp. nie príliš nepríjemné záležitosti, mnohé z nich sú však vskutku nepríjemné.

V čínskej provincii Hebei sa nachádza hora Taihang, ktorá je vysoká 1500 až 2000 metrov. A niekde uprostred nej sa nachádza populárny chodník skywalk so sklenenými podlahami. Správcovia tejto turistickej atrakcie sa však rozhodli pozdvihnúť tento chodník na vyššiu úroveň. Zaviedli špeciálny efekt v podobe rozbitého skla. 

Nie je ťažké si predstaviť, aká nezabudnuteľná musí byť táto skúsenosť. Oblúk, ktorý sa rozprestiera na celkovo 266 metroch, sa nachádza vo výške 1180 metrov nad zemou. Podlahy na tomto chodníku sú všetky zo skla a striedajú sa číre s matnými. Už samotná prechádzka takýmto chodníčkom musí byť adrenalínovým zážitkom.

zdroj: youtube.com

Jeden zo sklenených podlahových panelov je v skutočnosti „falošný“. Nahradený je totiž kvalitným displejom s tlakovými snímačmi. V okamihu, keď sa naň dostanú nič netušiaci turisti, nasleduje simulácia rozbitia skla so zodpovedajúcimi zvukovými efektmi. A hoci sa jedná o falošný poplach, množstvo ľudí sa určite naľaká.

Nie je prekvapením, že sa v súvislosti s týmto chodníkom zrazu spustil veľký rozruch. To prinútilo miestnu vládu, aby vydala ospravedlnenie a propagačné video, aby sa zabezpečila informovanosť ľudí o tom, že im nič nehrozí a ide len o nezabudnuteľnú skúsenosť. A aby boli ľudia uistení, že sklenený chodník je denne kontrolovaný na skutočné praskanie skla.

zdroj: youtube.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio