MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť LG zverejnila odhady svojich ziskov. Mobilné divízia sa nemá čím chváliť!
zdroj: flickr.com

Spoločnosť LG zverejnila odhady svojich ziskov. Mobilné divízia sa nemá čím chváliť!

Spoločnosť LG Electronics zverejnila odhady svojich prevádzkových získov za tretí kvartál aktuálneho roka. Ide pritom o trochu zmiešané informácie. Výsledok znie skutočne pôsobivo, spoločnosť dosiahla medziročný nárast zisku o 82,2%, čo je mimoriadne dobrý výsledok.

Ak sa však pozrieme hlbšie pod povrch, mobilná divízia LG s týmto ziskom nemá nič spoločné. Ba naopak, The Financial Times uvádza, že LG Mobile zaznamenala už desiaty štvrťrok po sebe úbytok tržieb. To ešte nemusí zhoršovať výsledky celej spoločnosti, no nie je to chvályhodná bilancia. Podľa doterajších odhadov sa celková strata príjmov pohybuje na úrovni 176 miliónov dolárov, kým v minulom roku to bolo 117 miliónov dolárov.

Inými slovami, zdá sa, že nádeje spoločnosti v modeli Q6 a Q8 neprinášajú príliš veľa ovocia. Takisto sa nepredávala dobre vlajková loď LG G6 v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami. Zbrusu nový model V30 sa vďaka svojmu nie príliš dobrému načasovaniu ešte na výnosoch nemohol zobraziť. Predaj v Južnej Kórei bol spustený 21. septembra, kým do USA sa ešte ani poriadne nedostal. Uvidíme, či sa podarí týmto kúskom spoločnosti opäť po dlhšom čase profitovať.

Mimo mobilnú divíziu sa však iným odvetviam LG veľmi darilo. Najväčšími ťahúňmi sú pritom televízie a domáce spotrebiče, ktorých zárobky by mali za rok 2017 vykázať rekordné čísla.

Najnovšie z kategórie: LG

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio