MOBIL.sk MOBIL.sk

Čo nové prináša Blackberry Motion? Obriu batériu a odolnosť!
zdroj: Blackberry

Čo nové prináša Blackberry Motion? Obriu batériu a odolnosť!

Spoločnosť Blackberry predstavila nový model Motion na akcii GITEX Technology Week. Vizuálne vychádza s obľúbeného modelu KeyOne, akúrát postráda hardvérovú klávesnicu. Pôjde tak o smartfón pre milovníkov dotykových obrazoviek. O výrobu sa opäť postarala firma TCL. Tak čo nové prináša?

Veľký 5,5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením 1080 x 1920. Ako je zjavné z obrázkov, hoci Blackberry Motion dizajnovo vychádza z modelu KeyOne, ponúka tenšie rámčeky okolo displeja. Pod dsiplejom nájdeme tlačidlo s logom Blackberry a zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov. Vo vnútri bije srdce čipu Snapdragon 625 s 8-jadrovým procesorom taktovaným na 2 GHz, sekunduje mu pamäť RAM o veľkosti 4 GB a tiež grafická karta Adreno 506. Do vnútra mobilu natlačíte 64 GB svojich dát a komu by táto kapacita nestačila, prítomný bude aj slot na pamäťové karty microSD, ktorý zhltne až 256 GB. Na vrchnej strane nájdeme selfie kamerku s rozlíšením 8 Mpx. Zadná strana obsahuje fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a ten je vybavený skvelým fotografickým čipom IMX378 od Sony.

gsmarena_004
Blackberry

To, čo ho ale odlišuje od modelu KeyOne je odolnosť voči vode a prachu s certifikáciou IP67 a tiež obrovská batéria s kapacitou 4000 mAh, ktorá zabezpečí riadnu dávku energie. Smartfón by tak mal v pohode prežiť náročný pracovný deň alebo 2 dni bežného používania. Batéria podporuje funkciu QuickCharge 3.0, takže aj takto veľkú batériu nabijete na 50 % kapacity iba za 40 minnút, a to pomocou moderného USB-C konektora. Smartfón bude vybavený Androidom 7.1 Nougat.

zdroj: twitter.com

Európska cena je nastavená na 499 EUR, čo je na zariadenie vyššej strednej triedy vcelku fajn. Suma je nižšia ako bola v prípade sesterského modelu KeyOne pri uvedení na trh. Jedinou nevýhodou tak ostáva dostupnosť, ktorá bola zatiaľ ohlásená len pre trhy Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov. Zvyšok sveta si chvíľu počká.

Najnovšie z kategórie: Blackberry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio