MOBIL.sk MOBIL.sk

Windows 10 Mobile: Posledný klinec do rakvy
zdroj: MOBIL.sk

Windows 10 Mobile: Posledný klinec do rakvy

To, že Windows 10 Mobile si svoje chvíle na výslní už užil, sme všetci tak trochu tušili. A hoci to s ním nevyzeralo dobre, čo sa rozšírenia a zariadení týka, v kútiku duše každého priaznivca mobilných Windows tlel malý plameň nádeje, že Microsoft urobí nejaký reštart platformy, koniec koncov, reparátmi svojich nevydarených produktov v histórii je vcelku známy. Tentokrát sa to však podľa všetkého nestane. A nepriamo to potvrdil zdroj priamo z Microsoftu.

Nejaké väčšie officiálne oznámenie o konci Windows 10 Mobile nikdy neprišlo. Preto priaznivcov prekvapil krátky tweet niekdajšieho šéfa divízie Windows Mobile, Joe-a Belfiore-ho. Ten hovorí o tom, že Microsoft samozrejme bude podporovať mobilný Windows bezpečnostnými záplatami a drobnými opravami, ale už sa nebude sústrediť na nové funkcie. A na konci vyjadrenia je smutný smile.

zdroj: twitter.com

V ďalšom tweete Belfiore vysvetľuje aj dôvody tohto rozhodnutia Microsoftu, ktoré asi nikoho neprekvapia. Microsoft počas rokov naozaj vyvinul extrémnu snahu , aby zaujal a prilákal vývojárov aplikácií a tiež výrobcov hardvéru. Platil im obrovské peniaze ako motiváciu, ale počet používateľov, ktorí vlastnili smartfón s "malými" Windows 10 bol skrátka príliš nízky.

zdroj: twitter.com

Ide o taký zamotaný prípad ako pri sliepke a vajci. Vývojári aplikácií čakajú na viac zariadení a používateľov a výrobcovia zariadení zas čakajú na viac aplikácií od ich tvorcov, aby pre nich bolo aspoň trochu rentabilné vyrábať smartfóny na novej platforme. A kto výchádza z tohto súboja najhoršie? Predsa koncový používateľ. Pod rúškom marketingových vyhlásení si zakúpi produkt novej platformy, ktorý však vôbec nemusí mať dlhú životnosť. A používateľovi tak neostáva nič iné, ako sa modliť za šťastný koniec. Príbeh o Windows 10 Mobile takýto šťastný koniec nemá.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio