MOBIL.sk MOBIL.sk

Aplikácia Na Huby: Smart atlas húb do vrecka s funkciou rozpoznávania druhov. Sťahujte!
zdroj:

Aplikácia Na Huby: Smart atlas húb do vrecka s funkciou rozpoznávania druhov. Sťahujte!

Hubárska sezóna je v plnom prúde. A sociálne siete vystavujú tie najnovšie a najväčšie úlovky, ktorými sa chce pochváliť každý. Pokiaľ nepatríte ku skúseným hubárom, je dobré mať pri sebe pomocníka a dnes vám takého jedného vo forme aplikácie prinášame.

Pokiaľ chodíte po lese, je trochu nepraktické vláčiť zo sebou ťažký atlas húb, preto je tu riešenie v podobe aplikácie Na Huby. Jej autorom je české vývojárske štúdio Vocom. Aplikácia obsahuje podrobný atlas viac ako 200 druhov húb s ich detailným popisom a kvalitnými fotografimi. Podľa viditeľných znakov tak môžete nájdené huby identifikovať. A môžete tak určiť, či ide o jedlý, nejedlý alebo dokonca otrávený hríb.

huby na

Asi najzaujímavejšou funkciou aplikácie Na Huby je funkcia rozpoznávania druhov pomocou umelej inteligencie. V aplikácii zvolíte funkciu, fotoaparát namierite na hríb a aplikácia vám za pomoci neurónových sietí určí, o aký druh hríbu sa jedná. Upozorňujeme však, že táto funkcia je zatiaľ iba v testovacej fáze, takže sa na ňu určite plne nespoliehajte. V prípade, že patríte medzi začínajúcich hubárov, zbierajte len huby, ktoré poznáte alebo sa poraďte so skúsenejším hubárom. Aplikácia Na Huby sa však ako doplnok k tomu všetkému dokonale hodí. Stiahnete si ju v obchode Google Play pre smartfóny s operačným systémom Android. Pokiaľ teda poznáte vášnivého hubára, ktorému by sa aplikácia hodila, nezabudnite mu o nej povedať.

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio