MOBIL.sk MOBIL.sk

iOS 11: Používatelia hlásia problémy so systémom. Máte ich aj vy? Ako z toho von? (AKTUALIZOVANÉ)
zdroj: MOBIL.sk

iOS 11: Používatelia hlásia problémy so systémom. Máte ich aj vy? Ako z toho von? (AKTUALIZOVANÉ)

Je to presne týždeň, čo Apple pustil do sveta aktualizáciu svojho operačného systému pre mobilné zariadenia. Ešte predtým sme písali článok s odporúčaním, že sa oplatí v prípade takýchto väčších aktualizácií s inštaláciou počkať. A mali sme pravdu.

Napriek mnohým testovacím verziám sa Apple nevyhol problémom s "ostrou" verziou operačného systému iOS 11. V tomto momente je nainštalovaný zhruba na 25 % iOS zariadení a používateľom spôsobuje vrásky na tvári. iPady a iPhony, ktoré ich používatelia už aktualizovali, vykazujú chyby. Vybíjajú sa extrémne rýchlo a čas, za ktorý sa kapacita batérie dostane zo 100 % na nulu sa počíta na hodiny. V prípade iPhonov 7 a 7 Plus ide o cca 5 hodín a iPhony 6 a 6 Plus vydržia zhruba 3 hodiny po nabití. Podobne sú na tom iPady.

Je nutné podotknúť, že tieto problémy sa zďaleka neprejavia u každého, ale pokiaľ sa prestane jednať o výnimky a nespokojných používateľov pribúda, je to problém. Ja osobne som na iPhone 6S, ktorý používam ako primárny telefón, nezaznamenal horšiu výdrž batérie. Telefón je dokonca subjektívne rýchlejší. Aplikácie sú však neodladené, občas padajú, v správach mi mizne klávesnica, aplikácia YouTube mi občas nezmyselne zväčší video na cca 500 % veľkosti alebo sa mi oveľa častejšie stáva, že sa mi aplikácie spúšťajú samovoľne.

Niektorým ľuďom sa telefón spomalil alebo načítavanie aplikácií trvá celé veky. Otázkou je, ako z toho von, ak už ste klikli na tlačidlo "inštalovať". Všeobecná rada znie. Skúste si smartfón alebo tablet zálohovať a vrátiť ho do továrenských nastavení.

Nastavenia / Všeobecné / Resetovať / Resetovať všetky nastavenia

Niektorým práve toto vyriešilo všetky vzniknuté problémy. Poprípade môžete miesto resetu všetkých nastavení v menu použiť položku "Vymazať celý obsah a nastavenia". Neskôr si svoje súbory obnovíte zo zálohy, ktorú si určite nezabudnite urobiť.

Nové iPhony 8 a 8 Plus a nové iPady Pro by tento problém nemali mať, pretože nový iOS 11 bol robený práve pre ne, pričom pre staršie modely bol optimalizovaný. A ako je vidieť, tak nie veľmi úspešne. Odporúčame počkať na aktualizáciu iOS 11.1, ktorá by mala dojsť v dohľadnej dobe a zariadenia neaktualizovať na súčasnú verziu 11.0. Apple má pri nových verziách systému problémy celkom pravidelne, takže na opravnú aktualizáciu by ste nemali čakať dlhšie než dva - tri týždne.

AKTUALIZÁCIA: APPLE PRÁVE VYDAL OPRAVU

Ak už máte systém iOS 11.0 nainštalovaný, skúste ísť do nastavení (Nastavenia / Všeobecné / Aktualizácia softvéru). Apple totiž práve vydal aktualizáciu s číslom 11.0.1, ktorá prináša drobné opravy. Mohla by byť odpoveďou na vzniknuté problémy. My ju už inštalujeme, a ak sa niečo zlepší, budeme vás o tom určite informovať. MOBIL.sk


Najnovšie z kategórie: iOS

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio