MOBIL.sk MOBIL.sk

Wow! Tento systém umelej inteligencie urobí z vašich čmáraníc dielo od Vincenta Van Gogha (VIDEO)
zdroj: vimeo.com

Wow! Tento systém umelej inteligencie urobí z vašich čmáraníc dielo od Vincenta Van Gogha (VIDEO)

Spoločnosť Cmabridge Consultants demonštrovala silu umelej inteligencie svojim systémom, ktorý premení akúkoľvek skicu na obraz Vinceta Van Gogha alebo maľbu akéhokoľvek iného známeho maliara. Systém sa volá Vincent a o jeho možnostiach sa môžete presvedčiť vo videu zobrazenom nižšie.

Vincent používa systém učenia sa, aby tak pochopil spôsob, akým známi maliari ako napríklad Picasso aplikovali farbu na plátno. Získané vedomosti potom aplikuje na skice vytvorené bežnými ľuďmi a vloží do nich príslušné efekty na základe získaných informácií z reálnych diel. Nakoniec náčrt vyzerá ako maľba vytvorená človekom, ktorý má v oblasti maľby bohaté skúsenosti.

Ľudia z Cambridge Consultants vysvetľujú, že umelú inteligenciu trénovali tisíckami obrázkov a malieb, aby jej pomohli lepšie pochopiť textúru, kontrast a aplikáciu farieb. Táto technológia tiež používa viacero učiacich techník, aby výsledky vyzerali úchvatne a hlavne uveriteľne.

Takto pracuje Vincent, maľovací systém umelej inteligencie

zdroj: vimeo.com
"To, čo sme vybudovali, bolo pre niekdajších priekopníkov technológie strojového učenia nemysliteľné. Kombinovaním rôznych techník strojového učenia," uvádzajú tvorcovia technológie. "Vytvorili sme niečo mimoriadne interaktívne. Berie sa do úvahy už zárodok kreslenej myšlienky, ktorý obohatí história ľudského umenia."

Podobný prístup využívajú aj aplikácie, ktoré používame v mobiloch. Aplikácie Prisma (Android, iOS), Pikazo (iOS) alebo Philm (Android, iOS) dokážu urobiť z vašich fotiek maliarske dielo za použitia rôznych filtrov, ktoré sú tiež založené na maliarskych technikách.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio