Mobil.sk Mobil.sk

Windows 10 čakajú veľké dizajnové zmeny! Pozrite sa, ako bude vyzerať váš počítač
zdroj: @panospanay | Instagram

Windows 10 čakajú veľké dizajnové zmeny! Pozrite sa, ako bude vyzerať váš počítač

Windows sa v budúcnosti stane jednoduchším, čistejším a minimalistickejším. Zmeny sa dotknú ikoniek, farieb, ale aj usporiadania celého užívateľského prostredia.

Spoločnosť Microsoft pred pár dňami oznámila prekonanie veľkého míľniku. Jej operačný systém Windows 10 je v súčasnosti nainštalovaný na jednej miliarde aktívnych zariadení. Hlavný produktový riaditeľ Microsoftu, Panos Panay, zverejnil k tejto príležitosti na svojom Instagrame video zachytávajúce celú éru tohto operačného systému. Zároveň naznačuje aj to, na čo sa môžeme tešiť v budúcnosti.

Microsoft totiž plánuje obliecť Windows 10 do úplne nového vizuálneho kabátika v rámci svojho dizajnového systému Fluent UI. Ten by mal priniesť čistejší a jednoduchší dizajn, ale aj nové možnosti ovládania. Video má síce pomerne zlé rozlíšenie, no aj napriek tomu si vieme predstaviť, na čo sa približne môžeme tešiť.

Zmeny sa týkajú napríklad ovládacieho panela Štart, ktorého farba nie je stále tmavá, ale prispôsobí sa aktuálnej tapete. Pôsobí o niečo minimalistickejšie a čistejšie:

Porovnanie ovládacieho panela Štart - vľavo aktuálny dizajn, vpravo nový dizajn | zdroj: @panospanay | Instagram

Minimalizmus sa dotkol aj Prieskumníka, v ktorom si prezeráte súbory, ale aj menu, ktoré sa vám zobrazí po kliknutí pravým tlačidlom myši:

Nové menu a Prieskumník | zdroj: @panospanay | Instagram

V novom Windowse 10 sa dočkáme prerobených ikoniek programov od Microsoftu. Tieto ikonky sú konzistetnejšie a plné farebných prechodov. Mimochodom, spoločnosť pred časom upravila aj samotné logo operačného systému Windows. Viac sa o tom dočítate v našom článku.

Nové ikony programov od Microsoftu | zdroj: @panospanay | Instagram

Kedy sa tieto zmeny dostanú do našich počítačov je ale zatiaľ otázne. Viac o Windows 10 by sme sa ale mohli dozvedieť na vývojárskej konferencii Build 2020, ktorá sa bude konať 19. – 21. mája 2020. Kvôli koronavírusu pôjde len o virtuálnu konferenciu, ktorú si budú „návštevníci“ môcť pozrieť online.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Windows

Pozri viac

Fun rádio