Mobil.sk Mobil.sk

Študenti v karanténe vymysleli kreatívny spôsob, ako „zničiť“ e-learningovú aplikáciu! Nechcelo sa im doma učiť
zdroj: unsplash.com

Študenti v karanténe vymysleli kreatívny spôsob, ako „zničiť“ e-learningovú aplikáciu! Nechcelo sa im doma učiť

Čínske mesto Wu-chan, ktoré sa stalo ohniskom nákazy nového koronavírusu, je stále uzatvorené v karanténe. Študenti nechodia do škôl a vzdelávajú sa online z domova pomocou e-learningových aplikácií. To sa im ale zjavne nechce a radšej by si užívali domáce „prázdniny,“ preto vymysleli kreatívny spôsob, ako „zničiť“ ich e-learningovú aplikáciu.

Medzi študentmi sa začala šíriť fáma, že iOS aplikácie s hodnotením len jednej hviezdičky budú z App Store vymazané. Preto sa jedna skupinka rozhodla, že začnú vo veľkom pridávať hodnotenia svojej e-learningovej aplikácie DingTalk, ktorú vlastní čínsky gigant Alibaba a takýmto spôsobom ju „zničia.“

Na App Store sa tak začali hromadiť kritické hodnotenia appky s jednou hviezdičkou. Študentom to ale celkom nevyšlo. V tom istom čase začalo pribúdať aj množstvo päťhviezdičkových hodnotení, ktoré pochádzali od starších užívateľov. Tým sa nepáčila myšlienka, že žiaci a študenti sa prestanú učiť z domu.

zdroj: apple.com
zdroj: apple.com

Na túto úsmevnú situáciu reagovali aj samotní vývojári aplikácie. Zverejnili video plné meme obrázkov a ilustrácií na čínskej stránke Bilibili, ktoré videlo takmer 17 miliónov ľudí. Spievalo sa v ňom o tom, aby študenti nenechávali zlé hodnotenia: „Viem, že ste nečakali také produktívne prázdniny. Prosím, nedávajte mi jednohviezdičkové hodnotenie. Bol som vybraný na túto prácu a nemôžem s tým nič robiť.“

zdroj: unsplash.com

Dokonca sa k tomu celému vyjadril aj riaditeľ aplikácie, Chen Hang: „Je to v detskej povahe, že sa radi hrajú. Ak by som bol v ich koži a musel sa učiť online každý deň, asi by som tiež nechal jednohviezdičkové hodnotenie."

DingTalk je, samozrejme, stále dostupný v App Store. V súčasnosti má 7,3 tisíc recenzií a priemerné hodnotenie 1,4 hviezdičky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio