Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi predstavil Redmi Note 9 Pro Max: 64MPx fotoaparát, obrovská batéria a cena pod 200 eur!
zdroj: mi.com

Xiaomi predstavil Redmi Note 9 Pro Max: 64MPx fotoaparát, obrovská batéria a cena pod 200 eur!

Smartfóny Redmi, ktoré vyrába Xiaomi, patria k tým najlepšie vybaveným lacným mobilom na trhu. Za extrémne nízku cenu ponúkajú skvelé vnútorné parametre a moderné komponenty, vďaka čomu sa stali veľmi populárnymi. Teraz sa ich rodina rozrastá o ďalší zaujímavý kúsok – Redmi Note 9 Pro Max.

Redmi Note 9 Pro Max ponúka moderný dizajn s veľkou 6,67 palcovou obrazovkou a tenkými rámikmi. Uprostred displeja sa nachádza predná selfie kamera, podobne ako to má napríklad aj nová séria Galaxy S20 od Samsungu. Prednú aj zadnú stranu pokrýva ochranné sklo Gorilla Glass 5, ktoré zaručuje odolnosť zariadenia.

zdroj: mi.com

Na zadnej strane sa nachádza štvorica fotoaparátov s hlavným 64Mpx senzorom. Mobil obsahuje aj 8Mpx ultra širokú kameru, 5Mpx makro fotoaparát na fotenie malých objektov a 2Mpx senzor na zachytávanie hĺbky pre fotenie portrétových fotografií. Kamera podporuje nočný režim a Xiaomi vylepšil aj stabilizáciu obrazu.

Predná kamera má 32Mpx, čo je mimochodom najväčšie rozlíšenie, aké sme kedy videli v smartfónoch Redmi. Touto kamerou zároveň viete nakrúcať spomalené videá so 120 FPS, takže môžete vytvárať spomalené video selfíčka ako na iPhone 11.

zdroj: mi.com

Redmi Note 9 Pro Max je poháňaný slušným procesorom strednej triedy Snapdragon 720G spolu so 6 až 8GB pamäťou RAM. Vnútorné úložisko má od 64 do 128GB. Mobil si zaslúži veľkú pochvalu za svoju obrovskú 5020mAh batériu. Tá podporuje 33W rýchlo nabíjanie a samotná rýchlo nabíjačka je dodávaná priamo v krabici – nemusíte si ju teda dokupovať.

zdroj: mi.com

Novinka sa začne predávať najskôr v Indii – od 25. marca. Neskôr by sme sa mohli dočkať aj jej uvedenia na európsky trh – aj keď, Xiaomi o tom zatiaľ nič nepovedal. V Indii sa bude predávať od 180 eur za najlacnejší 6GB RAM + 64GB model. Najvyššia verzia s 8GB RAM + 128GB bude stáť 225 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio