Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť Apple zatvorila všetky svoje obchody v Taliansku. Naopak, v Číne ich pomaly otvára
zdroj: unsplash.com

Spoločnosť Apple zatvorila všetky svoje obchody v Taliansku. Naopak, v Číne ich pomaly otvára

Zatiaľ nie je jasné, dokedy zostanú predajne Apple Store v Taliansku zatvorené.

Situácia v Taliansku je kritická. Ide o európske ohnisko nákazy novým koronavírusom, ktoré má v súčasnosti najviac chorých ľudí v prepočte na obyvateľa – spolu je ich viac ako 10 tisíc. Talianska vláda sa pred pár dňami rozhodla, že kvôli zastaveniu šírenia uzavrie celú krajinu do celoštátnej karantény. Najnovšie robí preventívne kroky aj spoločnosť Apple, ktorá zatvorila všetky Apple Store v Taliansku.

Jabĺčková spoločnosť vyhlásila, že definitívne uzavrie 17 obchodov Apple Store kvôli pokračujúcemu šíreniu koronavírusu. Svojich zákazníkov žiada, aby v prípade potreby navštívili ich stránku so zákazníckou podporou. 

zdroj: unsplash.com

Zatvorenie je viac-menej formálna záležitosť. Taliani by totiž mali zostáť doma s výnimkou situácií, keď to vyžaduje ich práca alebo zdravie. A návšteva Apple Store sa vo väčšine prípadov nedá zahrnúť ani do jednej z týchto kategórií, preto boli obchody v Taliansku tak či tak prázdne.

Zatiaľ nie je jasné, do kedy budú tieto obchody zatvorené. Na stránke sa píše len to, že „zostanú zavreté do neskoršieho dátumu.“ Karanténa v Taliansku sa má predbežne ukončiť 3. apríla, takže môžeme predpokladať, že minimálne dovtedy zostanú zatvorené aj obchody Apple Store. 

Zatiaľ čo kamenné Apple Store sa v Taliansku zatvárajú, v Číne sa naopak postupne otvárajú. Po vypuknutí epidémie spoločnosť Apple zatvorila všetky svoje čínske predajne. Situácia v Číne sa však pomaly upokojuje a počet chorých každým dňom klesá. Apple tu preto tento týždeň opäť otvoril štyri svoje pobočky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio