Mobil.sk Mobil.sk

Hodinky Apple Watch s novým systémom watchOS 7 dostanú tieto nové funkcie!
zdroj: Apple

Hodinky Apple Watch s novým systémom watchOS 7 dostanú tieto nové funkcie!

Spoločnosť Apple nelení a pracuje na nových funkciách pre Apple Watch. Na používateľov čaká sledovanie spánkovej aktivity, zdieľanie ciferníkov a mnoho iného.

Vďaka kódu operačného systému iOS 14, ktorý sa v priebehu posledných dní dostal na internet, sa dozvedáme o funkciách, ktoré Apple pre svoje zariadenia ešte len chystá. Zaujímavé nové vlastnosti pritom Apple pripravuje pre hodinky Apple Watch.

Azda najzákladnejšou funkciou Apple Watch, ktorá hodinám doteraz chýba a konkurencia ju už dávno má, je sledovanie spánkovej aktivity. Tá sa má objaviť práve v novom watchOS 7.

Už pre hodinky Apple Watch Series 5 spoločnosť pripravovala možnosť zdieľať ciferníky medzi priateľmi, no nakoniec ju nesprístupnila. To by sa malo v budúcnosti zmeniť. V budúcej verzii systému tiež bude dostupný špeciálny ciferník s tachometrom.

apple watch
pxhere.com

Niektorí technologickí nadšenci uvažujú, či zdieľanie ciferníkov nepríde spoločne s funkciou ich vytvárania používateľmi. V tomto prípade by totiž funkcia zdieľania dávala väčší zmysel.

Vylepšiť sa má funkcia EKG, ktorá síce funguje relatívne spoľahlivo, no Apple pracuje na tom, aby EKG fungovalo kontinuálne aj pri hodnotách 100 až 120 úderov srdca za minútu.

Veľmi zaujímavou informáciou je, že v budúcnosti by hodinky Apple Watch mali byť vybavené senzorom SpO2 pre meranie nasýtenosti krvi používateľa kyslíkom. Tento senzor tak môže pomôcť detekovať syndróm spánkového apnoe.

Časť z týchto noviniek sa bude týkať najmä operačného systému, takže dočkať by sa ich mohli aj súčasní používatelia hodiniek Apple Watch. Pre kontrolu nasýtenosti krvi kyslíkom je však potrebný osobitný senzor, takže predpokladáme, že práve táto funkcia bude exkluzivnou práve pre novú generáciu hodiniek Apple Watch, ktorej by sme sa mali dočkať niekedy v septembri 2020.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio