Mobil.sk Mobil.sk

Koronavírus ovplyvňuje predstavenia smartfónov. Dotkne sa to spoločností Apple aj Huawei
zdroj: Pixabay

Koronavírus ovplyvňuje predstavenia smartfónov. Dotkne sa to spoločností Apple aj Huawei

Šírenie choroby COVID-19 si vyberá svoju daň aj v odvetí moderných technológií. Viaceré spoločnosti sú nútené rušiť predstavenia noviniek a improvizovať.

Už dlhšie sa hovorí o tom, že spoločnosť Huawei koncom marca predstaví svoje čerstvé novinky radu P40. Tie sú obľúbené po celom svete, a tak je ich predstavenie vždy pod veľkým drobnohľadom odbornej i laickej verejnosti. Toto podujatie sa koná väčšinou v Paríži a podobne tomu malo byť aj v tomto roku. Lenže spoločnosť Huawei sa rozhodla inak.

V rámci hrozby menom koronavírus, ktorá výrazne ovplyvňuje život na celom svete, sa spoločnosť Huawei rozhodla zrušiť podujatie v Paríži. Dobrou správou je, že výrobca nezruší aj samotné predstavenie. To sa akurát prenesie do komornejšieho prostredia bez publika zloženého z desiatok novinárov. V Huawei sa rozhodli usporiadať online event, ktorý si bude môcť pozrieť každý.

Apple-iPhone-9-leak-2 (1).jpg
@Onleaks | twitter.com

V jednotlivých krajinách zrejme budú predstavenie sprevádzať sprievodné podujatia s malým počtom novinárov. Fanúšikovia a potencionálni záujemci tak neprídu o jeden z najobľúbenejších a najvybavenejších modelov značky Huawei. Jeho predstavenie budeme môcť sledovať online všetci už 26. marca 2020.

Horšie je na tom spoločnosť Apple. Podľa neoficiálnych informácií, ktoré však komunikovali viaceré zdroje blízke spoločnosti, mala značka Apple koncom marca predstaviť lacný iPhone 9 a tiež vylepšené iPady Pro. Toto predstavenie sa však neuskutoční. Nemenovaný zdroj pre web Cult of Mac uviedol, že vzhľadom na kalifornský zákaz usporadúvať podujatia s počtom ľudí 1000 a viac, bude tento event presunutý.

Zákaz sa vzťahuje na obdobie od 11. marca do 1. apríla, takže noviniek od Apple sa dočkáme až po tomto dátume. Ďalším problémom bol nedostatok komponentov vyrábaných v Číne vďaka výpadkom v priemysle spôsobených epidémiou koronavírusu. Spoločnosť Apple by tak nemala dostatok zariadení pre úspešné spustenie predaja krátko po predstavení nových produktov. Event sa teda definitívne presúva na termín, keď bude situácia priaznivejšia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Fun rádio